banner2

MEB'ten son dakika açıklaması: İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin dikkatine! 27 Mart'ta başlayacak

Öğrenci ve velilerin için bugün kritik açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklama sonrası, 27 Mart tarihinden sonra eğitimin başlayacağı iller netlik kazandı. Detaylar haberimizde...

Gündem 22.03.2023, 18:06
Abone ol
MEB'ten son dakika açıklaması: İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin dikkatine! 27 Mart'ta başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer asrın felaketi olarak nitelenen depremler sonrası okulların ne zaman açılacağına dair açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde 27 Mart itibariyle eğitimin başlayacağı belirtildi.

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMAN BİTECEK?

Bakan Özer,  Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinde 27 Mart itibariyle eğitimin başlayacağını belirterek, '28 ve 12. sınıflarla ilgili bir dizi kararlar aldık. İkinci dönem konularının sınavlara dahil olmaması. Destek kursları aldık. LGS ve YGS sınavlarına hazırlanmalarıyla ilgili her türlü desteği veriyoruz. Hafta sonuna kadar 734 olan destek noktasını bine çıkaracağız.

Bölgeye prefabrik kalıcı okullar yağacağız. Bakan Kurum'a çok teşekkür ediyoruz. Bölgedeki okullarda hasar tespit çalışmalarına çok büyük destek gösterdi.

Malatya'da Arapgir, Arguvan, Kale, Pütürge, Yazıhan, Darende ve Hekimhan ilçeleri, Adıyaman'da Kahta, Gerger, Sincik ve Samsat ilçeleri, Kahramanmaraş'ta Andırın ve Ekinözü ilçeleri, Hatay'da Yayladağ, Altınözü, Erzin, Reyhanlı, Payas, Dörtyol ve Arsus ilçelerinde eğitim öğretim başlıyor.'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!