Yandex Metrica

MEB duyurdu: Öğretmen olabilmek için şartlar değişiyor! Öğretmen atamalarında yeni dönem!

MEB duyurdu: Öğretmen olabilmek için şartlar değişiyor! Öğretmen atamalarında yeni dönem!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre;  Öğretmen Meslek Kanunu Taslağı'nda yapılacak değişikliklerle Milli Eğitim Akademisi'nin kurulacak. Akedemiyle birlikte , öğretmen adaylarının atanma süreci daha sistematik yönetilecek.   

Gündem

05.06.2024, 12:56

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmen Meslek Kanunu Taslağı kapsamında önemli bir adım atarak Milli Eğitim Akademisi'nin kurulacağının bilgisini paylaşarak öğretmen olmak isteyenler için şartların yeniden güncellendiği belirtildi. 

Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor: Yerde adamı parçalayan köpeği vurma diye bağıran kadına tepki yağıyor! Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor: Yerde adamı parçalayan köpeği vurma... Haberi Görüntüle

ATANMA SÜRECİ DAHA VERİMLİ VE ETKİN OLACAK 

Milli Eğitim Akademisi'nin öğretmen atama süreçlerinde devreye sokacağı yeni sistem hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Bu yeni sistem, öğretmen adaylarının atanma sürecini daha verimli ve etkin bir şekilde yönetmeyi amaçlıyor.

Öğretmen atamaları, artık bu güncellenmiş sistem üzerinden gerçekleştirilecek, böylece adayların ihtiyaç duyulan alanlara daha sistematik bir şekilde yönlendirilmesi sağlanacak.

İstanbul'da patlayıcı yüklü jetski paniği! Savaş gemisine intihar saldırısı yapacaktı İstanbul'da patlayıcı yüklü jetski paniği! Savaş gemisine intihar saldırısı yapacaktı Haberi Görüntüle

KPSS PUANI KRİTİK ROL OYNAYACAK 

Yeni sistemde kurulacak olan Milli Eğitim Akademisi'ne öğretmen adaylarının kabulünde, ilk olarak KPSS puanlarına bakılacak.  Öğretmen adayları, KPSS'den aldıkları yüksek puanlarla Milli Eğitim Akademisi'ne girmeye hak kazanacaklar.

Tarihi zirve Irak'ta: Irak Dışişleri Bakanı duyurdu: Türk ve Suriyeli yetkililer Bağdat'ta buluşacak Tarihi zirve Irak'ta: Irak Dışişleri Bakanı duyurdu: Türk ve Suriyeli... Haberi Görüntüle

KONTENJAN SAYISI NASIL BELİRLENECEK? 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde, 20 il merkezinde Milli Eğitim Akademileri hayata geçirilecek.  Her bir akademi için kontenjanlar, bakanlık tarafından belirlenecek ve öğrenci alımları, branş bazında belirlenen bu kontenjanlara göre yapılacak. 

Hazal Çağlayan kimdir? Dilan Çiçek Deniz'i çabuk unuttu! Hazal Çağlayan kimdir? Dilan Çiçek Deniz'i çabuk unuttu! Haberi Görüntüle

EĞİTİM SÜRELERİ BELLİ OLDU 

Milli Eğitim Akademisi'nde öğretmen adaylarının eğitim süreleri de belirlendi. Buna göre, tüm öğretmen adayları minimum bir yıl akademide eğitim alacaklar. Eğitim Fakültesi mezunları üç, diğer fakülte mezunları ise dört dönem sürecek eğitim programlarına katılacaklar, her bir dönem 10 hafta sürecek.

THY çöktü mü, neden bilet alamıyorum? Rezervasyon sisteminde arıza mı var? THY çöktü mü, neden bilet alamıyorum? Rezervasyon sisteminde arıza mı... Haberi Görüntüle

TEORİK DERSLERDEN SINAV OLACAK 

Milli Eğitim Akademisi'nde değerlendirme belirli bir sistem üzerinden düzenlenecek. Öğretmen adayları teorik derslerden sınava alınacaklar. Okullarda ise uygulamalı derslerden danışman öğretmenler not verecekler ve bu notlar geçerli sayılacak. İki notun ortalaması alınarak geçme notu belirlenecek.

Irak’ın kuzeyine hava operasyonu: Çok sayıda terörist öldürüldü Irak’ın kuzeyine hava operasyonu: Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

ATAMA SİSTEMİ NASIL OLACAK? 

Milli Eğitim Akademisini başarı ile tamamlayan öğretmen adaylarının atamaları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak. Başarısız olan adaylar ise atanamayacaklar. Akademide eğitim görecek olan öğretmen adaylarına her ay 23 bin TL ödeme yapılacak.

Başarısız olan adaylar ise sonraki yıl yeniden KPSS puanlarına göre akademiye kabul edilebilecekler.

Ataması yapılan öğretmenler ise sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayacaklar. 3 yıl çalışan bu sözleşmeli öğretmenler sonrasında kadroya geçecekler.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading