Yandex Metrica

Sitede Ara

Mavi Vatan'da dev adım! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İki misli büyüğünü yapacağız

Mavi Vatan'da dev adım! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İki misli büyüğünü yapacağız

Dünyanın ilk SİHA gemisi olan TCG Anadolu, geçtiğimiz günlerde TSK envanterine girdi. TCG Anadolu'nun Türkiye'yi denizlerde çok güçlü bir yere taşıdığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İspanya ile görüşmelerimiz var, İngilizlerle görüşmelerimiz var. TCG Anadolu’nun iki misli büyüklüğündekini yapacağız. böylece denizlerdeki gücümüzü çok daha artıracağız.'' dedi.

Gündem

23.01.2024, 20:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken geçtiğimiz günlerde TSK'nın envanterine ve giren şu sıralar vatandaşların ziyaret ettiği TCG Anadolu gemisine ilişkin konuştu.

Terörle mücadele kararlılıkla devam ediyor: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Terörle mücadele kararlılıkla devam ediyor: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz... Haberi Görüntüle

''TÜRK'ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA HAYKIRACAK''

''Mavı Vatan'da atılacak dev adımdan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bizim savunma sanayiimizde bu kadar hijyen koşuluna dikkat edilen bir gemi olamaz. Her yeri pırıl pırıl. 1300'ün üzerinde personeli var. Mavi denizlere açılacak oradan Türk'ün gücünü dünyaya haykıracak.'' değerlendirmesinde bulundu.

İsveç'teki uyuşturucu baronu davası Türkiye'ye sıçradı! Savcı Rahima Ortaç baronlara yardım ederken yakayı ele verdi! İsveç'teki uyuşturucu baronu davası Türkiye'ye sıçradı! Savcı Rahima Ortaç baronlara... Haberi Görüntüle

''ŞİMDİ BUNUN İKİ BÜYÜKLÜĞÜNDEKİNİ YAPACAĞIZ''

''Bununla da yetinmiyoruz'' diyen Erdoğan, ''İspanya ile görüşüyoruz. İngilizlerle de görüşüyoruz. Şimdi bunun 2 katı büyüklüğündekini yapacağız. Uçak gemimizi daha da büyütüp denizlerdeki gücümüzü artıracağız. Barbaros'un torunları gücünü Barbaros'a gösterecek.'' ifadelerini kullandı.

Deniz Akkaya tutuklanacak mı, hapis cezası alacak mı? Deniz Akkaya tutuklanacak mı, hapis cezası alacak mı? Haberi Görüntüle

TCG ANADOLU GEMİSİNİN ÖZELLİKLERİ

Dünyada bu ölçekte gemiye sahip olan 12 ülke bulunuyor. TCG Anadolu, Türk donanmasının gücüne güç katacak ve caydırıcılığını artıracak.  TCG Anadolu, üzerine iniş-kalkış yapacak SİHA'larla birlikte dünyanın "ilk SİHA Gemisi" olacak. Uçuş güvertesinde 10 helikopter veya 11 SİHA konuşlandırılabilecek, hangarda ise 19 helikopter veya 30 SİHA taşınabilecek. Gemi, araç güvertelerinde 13 tank, 27 zırhlı amfibi hücum aracı (ZAHA), 6 zırhlı personel taşıyıcı, 33 muhtelif araç, 15 römork olmak üzere toplamda 94 araç taşıyabiliyor. Geminin uçuş güvertesinde 10 helikopter veya 11 adet SİHA konuşlandırılabilecek, hangarda ise 19 helikopter veya 30 SİHA taşınabilecek. Gemi, 1223 personele ev sahipliği yapacak. Gemide, tam teşekküllü hastane imkanı ve 2 ameliyathane de bulunuyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading