banner2

Masanın gizli üyesi HDP, ortaklarını yerden yere vurdu: Siz bizim adayımıza oy verin

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, Altılı Masa'yı yerden yere vurdu. Buldan, 14 Mayıs tarihinde yapılması gündemde olan seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada muhalefet partilerinin kendileriyle yan yana gelmekten kaçındığını dile getirdi. "6’lı masa bizden ‘yanımızda görünmeyin, biz sizinle ortak fotoğraf vermeyelim ama bu iktidarı değiştirmek için koşulsuz şartsız, bizim belirleyeceğimiz adaya oy verin’ beklentisi içinde." diye konuşan Buldan, kendi adaylarıyla seçime gireceklerini bir kez daha dile getirdi.

Gündem 21.01.2023, 09:08 21.01.2023, 09:39
Abone ol
Masanın gizli üyesi HDP, ortaklarını yerden yere vurdu: Siz bizim adayımıza oy verin

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin 'gizliden' destek verdiği 6'lı masada, adaylık tartışmaları üzerinden büyük bir kaos yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimler için 14 Mayıs tarihini işaret etmesi sonrası, bir kez daha eleştirilerin hedefi haline gelen 6'lı masanın aday olarak kimi göstereceği büyük bir muamma olarak karşımıza çıkıyor.

HDP'DEN MANSUR YAVAŞ'A RET

Kemal Kılıçdaroğlu açıkça adaylığını ilan etse de Meral Akşener tarafından veto edildi. İYİ Parti kanadı, adaylık için Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı işaret etti, bu talepler de HDP kanadından ret cevabı aldı.

HDP KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİRECEĞİNİ DUYURDU

Kendileriyle yan yana gelmekten kaçınan ittifak ortaklarına karşı rest çeken HDP kanadı, geçtiğimiz günlerde seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini duyurmuştu.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın çıkışı sonrası, bazı HDP'li vekiller 'ortak aday' seçeneğine açık kapı bıraktı.

ALTILI MASA'YI YERDEN YERE VURDU

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç katıldığı televizyon programında 6'lı masayı eleştirdi ve "Bir düğün yapılıyor, davetiye gönderiliyor ama bize düğüne gelmeyin, takınızı da gönderin fakat zarfın üstüne isminizi yazmayın, diyorlar" demişti.

Söz konusu tepkilere bir de Buldan'ın sözleri eklendi. Bugün bir açıklama daha yapan Buldan, "6'lı Masa bizden 'yanımızda görünmeyin, biz sizinle ortak fotoğraf vermeyelim, ama bu iktidarı değiştirmek için koşulsuz şartsız, bizim belirleyeceğimiz adaya oy verin' beklentisi içinde. Ancak bu şu an itibariyle mümkün olmayan bir şey." diyerek itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

ALTILI MASA BİZE OY VERSİN 

Restine devam eden Buldan, "Biz kendi adayımızla Cumhurbaşkanlığı seçiminde çok büyük bir yarış içine gireceğiz, bunu çok açık ve net söylüyorum. Belki 6'lı Masa'nın adayı bizim adayımızı destekleme kararı alacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!