Yandex Metrica

Mart ayı enflasyon rakamları dudak uçuklattı! İstanbul'da yaşamın faturası arttı! En çok artış ise...

Mart ayı enflasyon rakamları dudak uçuklattı! İstanbul'da yaşamın faturası arttı! En çok artış ise...

Mart ayı enflasyon rakamları dudak uçuklattı! - Yüksek enflasyon rakamlarıyla birlikte vatandaşların cebindeki para erime eğilimini sürdürüyor. İstanbul Ticaret Odası'nın yayınladığı verilere göre, Mart 2024'te İstanbul'da perakende fiyat hareketlerini yansıtan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir önceki aya göre %3,93 artış gösterdi ve yıllık bazda %78,25 seviyesine ulaştı.

Gündem

06.04.2024, 23:00

Mart ayı enflasyon rakamları dudak uçuklattı! - Fiyatların artmasıyla birlikte vatandaşların geçim sıkıntısı her geçen gün artıyor. TÜİK'in Mart ayı enflasyon verilerinin açıklanmasını beklerken, İstanbul'un Mart ayı enflasyon rakamları da ortaya çıktı. İstanbul Ticaret Odası'nın raporuna göre, İstanbul'da perakende fiyat hareketlerini gösteren İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir önceki aya göre %3,93 arttı. Ayrıca açıklanan veriler doğrultusunda toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları İndeksi de %3,78 oranında arttı.

Mart 2024'te yaşanan fiyat değişimlerini ifade eden İstanbul Ticaret Odası'nın 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi'ne göre bir önceki yılın aynı ayına göre değişim oranı %78,25 olarak kaydedilirken, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi'nde bu oran %63,21 olarak gerçekleşti.

2. öğretim öğrencileri ne olacak? İkinci öğretim programları kapatıldı mı? 2. öğretim öğrencileri ne olacak? İkinci öğretim programları kapatıldı mı? Haberi Görüntüle

GİYİM HARCAMALARINDA ARTIŞ ÇOK OLDU

Mart ayında perakende fiyatlarda bir önceki aya göre, giyim harcamaları grubunda %8,96, diğer harcamalar grubunda %8,66, ev eşyası harcamalarında %6,01, konut harcamalarında %3,90, gıda harcamalarında %3,62, sağlık ve kişisel bakım harcamalarında ise %3,05 artış yaşandı. Ulaştırma ve haberleşme harcamalarında %1,06, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarında ise %0,20 artış gözlendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading