banner2

Mahkeme heyetini tehdit eden üç CHP'li vekilin fezlekesi bakanlıkta

Son dakika haberleri... Üç CHP milletvekilinin Yalova İkinci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki söz ve hareketleri nedeniyle hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Gündem 10.11.2022, 14:47 10.11.2022, 15:58
Abone ol

Hatırlanacağı gibi CHP’li vekiller Yalova eski Belediye Başkanı Vefa Salman ve yardımcısı Halit Güleç’in Yalova 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'zimmet', 'resmi belgede sahtecilik', 'icbar suretiyle irtikap', 'kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği' suçlarından yargılandığı davanın 27 Ekim'de görülen duruşmasına katılmış ve mahkeme heyetine tehditler savurup hakaretlerde bulunmuştu.

KAMERA KAYDINI BEKLEMİŞTİ

Yalova'da mahkeme heyetinin üstüne yürüyerek hakaret eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın, olay öncesi kameranın açılmasını beklediği ve daha sonra hakaret etmeye başladığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Bir süre kaydın başlamasını bekleyen Ali Mahir Başarır, kameraların kayda girmesinin ardından "Diyecek laf yok, çıkalım buradan." dedikten sonra hakimlerin üzerine yürümüştü.

CHP'den yeni tiyatro: Kamera kaydedince provokasyona başladı

''NEYİN HAKİMİSİN SEN, AHLAKSIZ HERİF''

Yalova'da hakimlerin üzerine yürüyen CHP'li Ali Mahir Başarır, adliye koridorunda da hakimleri hedef almayı sürdürmüştü. Ali Mahir Başarır, ''Halkın iradesini gasbediyorsunuz. Yazıklar olsun. Hakimmiş. Neyin hakimisin sen. Ahlaksız herif." diyerek skandal ifadeler kullanmıştı.

FEZLEKELER BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

Yalova 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde mahkeme heyetine hakaret eden CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Seyit Torun ve Turan Akdoğan hakkında mahkeme hakimlerine hakaret ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlarından fezleke hazırlandı. Hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!