banner2

Maden faciasında hayatını kaybeden Selçuk Ayvaz'ın eşi üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi!

Amasra'da maden ocağında meydana gelen patlama tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Patlamada hayatını kaybeden işçilerden Selçuk Ayvaz'ın eşi, üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi. Bebeğe, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği üzerine babasının ismi verildi.

Gündem 26.10.2022, 10:54 26.10.2022, 11:13
Abone ol

Bartın'daki maden faciası tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu. Faciada şehit olan işçilerden Selçuk Ayvaz'ın eşi üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi.

'EŞİM İZNE AYRILACAKTI ONU BEKLİYORDUK'

Maden işçisinin eşi Elif Ayvaz, gazetecilere, eşinin bir rahatsızlığı nedeniyle 3 günlük raporunun ardından patlamanın yaşandığı gün işe gittiğini, patlamayı televizyondan öğrendiğini söyledi.

İlk etapta kendisine önemli bir durum olmadığını söylediklerini, ardından grizu patlaması olduğunu öğrendiklerini belirten Ayvaz, "Eşim, patlamanın yaşandığı gün mesaiden çıktıktan sonra doğum iznine ayrılacaktı, onu bekliyorduk." dedi.

ERDOĞAN BEBEĞİN İSİM BABASI OLDU

Eşinin, doğacak çocuğuna "Sungur" ismini koymak istediğini, eşini kaybettikten sonra kendilerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise "Çocuğun ismini babasının ismi Selçuk koyun." dediğini belirten anne Ayvaz, gözyaşları içinde şunları söyledi:

Hem onun istediği hem de eşimin adını koyduk ve 'Sungur Selçuk' ismini verdik. Çocuğum doğdu, hastanede babasının kucağına veremediler. Çocuğumun babasıyla hiçbir hatırası yok, baba kokusu yok. Önceki çocuğumu ben doğum yaptıktan sonra ilk babasına vermişlerdi.

41 İŞÇİ ŞEHİT OLMUŞTU

Bartın'ın Amasra ilçesindeki TTK Amasra Müessesesine ait maden ocağında 14 Ekim Cuma günü saat 18.15 sıralarında meydana gelen patlamada 41 işçi hayatını kaybetmiş, 11 işçi yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!