banner2

Macaristan Başbakanı Orban: Türkiye'ye göç konusunda yüksek miktarda destek verilmeli

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklama yapan Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "Avrupa Birliği, Türkiye'ye göç konusunda olabildiğince yüksek miktarda destek vermelidir" dedi.

Gündem 12.11.2021, 01:52 12.11.2021, 02:02
Abone ol
Macaristan Başbakanı Orban: Türkiye'ye göç konusunda yüksek miktarda destek verilmeli

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen ortak basın toplantısında pek çok konuya değinerek değerlendirmelerde bulundu.

Macaristan'ın çok köklü bir devlet olduğunu ifade eden Orban, Rusya, Almanya ve Türkiye ile dostluk ve stratejik ilişkiler içinde olmanın öneminden bahsetti.

AB'YE HAREKETE GEÇMELERİ İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

Bölgede yaşanan göç krizi hakkında da açıklama yapan Orban, Türkiye'nin göç konusundaki yükünün hafifletilmesi için AB'ye harekete geçme çağrısında bulundu.

Orban, Türkiye'nin de düzensiz göçmenlerin Avrupa'ya akını hususunda Macaristan için savunma çemberi oluşturduğunu ifade etti.

“TÜRK DOSTLARIMIZA YARDIMCI OLMALIYIZ”

Göçlere karşı Türkiye'ye yardımcı olacaklarını söyleyen Orban, “Göç konusunda Türk dostlarımıza olabildiğince yardımcı olmalıyız. Avrupa Birliği, Türkiye'ye göç konusunda olabildiğince yüksek miktarda destek vermelidir. Bunu parça parça değil, doğrudan mali olarak destekleyelim” diye konuştu.

Orban, AB'nin Suriye'nin istikrarına da katkı sunması gerektiğinden de bahsederek, bunun AB'nin menfaatine olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!