Yandex Metrica

Sitede Ara

Lise mezuniyet töreninde kıyafet skandalı sonrası Bakan Tekin'den açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli'deki bir lisenin mezuniyet töreninde yaşanan uygunsuz kıyafet gerginliğine ilişkin yaptığı açıklamada ''Mezuniyet törenine törenin alanı kadar bir kontenjan veriliyor. Listede ismi olmayan arkadaşımız iki katı misafirle gelmek istiyor. Bu olay duyulunca ilçe milli eğitim müdürlüğümüz 7-8 dakikada olay yerine intikal edip çocukların mezuniyet törenine katılması sağlanıyor. İhmali olan kişilerle ilgili incelemeleri yapacağız. Yaşanmasını arzu etmediğimiz bir olaydı, inceleniyor.'' dedi.

Gündem

14.06.2024, 15:21

Geçtiğimiz günlerde Gebze’de Alaettin Kurt Anadolu Lisesi’nin mezuniyet töreninde yaşanan kıyafet skandalı tartışma konusu oldu. Mezuniyet töreni için özenip bezenip giyinen genç kızlar, kıyafetlerinin uygunsuz olduğu gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından törene alınmadı. Öğrenciler ve aileleri, okul yönetimine tepki gösterirken, bölgeye jandarma ekibi de sevk edildi.

Duruma isyan eden öğrencilerin videosu sosyal medyada hızla yayıldı. Daha sonrasında Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü, olay yerine geldi ve tüm öğrencileri içeri aldı. Kocaeli Valiliği de olayla ilgili müfettiş görevlendirdi. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'nin konuştuğu olaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde teröre darbe! 4 terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde teröre darbe! 4 terörist etkisiz hale... Haberi Görüntüle

BAKAN TEKİN: GEREKLİ İNCELEMELERİ YAPACAĞIZ

Bakan Tekin açıklamasında şunları kaydetti;

“Medya, siyaset, STK’lardan bir şey rica ediyorum. Bu kadar büyük bir ailenin içerisindeki bir tane olumsuzluğu bu kadar gündem yapacağınıza, öğretmen arkadaşlarımızın yıl boyunca yaptıkları fedakarlıkları keşke aynı samimiyetle, aynı gayretle medyatik hale getirseniz. İstenmeyen olaylar olduğunda iyi niyetli bir yaklaşımla önce bakanlığımızın sorunu çözebilecek kişilerin haberdar olması gerekiyor. Bunun çözümünü aramadan, doğrudan bu şekilde medyatik hale getirilmesinin basın etiği açısından çok doğru olmadığına inanıyorum.”

Provokatörler sönen ateşi körükleme peşinde! Market sahibinden nefret suçu: İş yerime gelenler orada can verir! Provokatörler sönen ateşi körükleme peşinde! Market sahibinden nefret suçu: İş... Haberi Görüntüle

'''GEREKLİ İNCELEMELERİ YAPACAĞIZ''

''İhmali olan kişilerle ilgili gerekli incelemelerin yapılacağını belirten Bakan Tekin, ''Mezuniyet törenine törenin alanı kadar bir kontenjan veriliyor. Kimle geleceksin diye soruluyor. Bir kapasitemiz var, bu kadar kişiyi misafir edebiliriz deniyor. Listede ismi olmayan arkadaşımız iki katı misafirle gelmek istiyor. Yer kalırsa sizleri alır diyerek tartışma başlıyor. Bu olay duyulunca ilçe milli eğitim müdürlüğümüz 7-8 dakikada olay yerine intikal edip çocukların mezuniyet törenine katılması sağlanıyor. Yaşanmasını arzu etmediğimiz bir olaydı, inceleniyor. İhmali olan kişilerle ilgili incelemeleri yapacağız. Yeterince mevzunun detayı araştırılmadan birileri toplum nezdinde öğretmen arkadaşlarımızı idareci arkadaşlarımızı linç ediyor. Emeklerine saygısızlık olarak görüyorum.'' dedi.

WhatsApp kullanıcıları dikkat! Tek tıkla dolandırılmaktan kurtulun: Hem iOS hem de Android'de geçerli WhatsApp kullanıcıları dikkat! Tek tıkla dolandırılmaktan kurtulun: Hem iOS hem... Haberi Görüntüle

''MERDİVENALTI KURSLARDA EĞİTİM ALMASINLAR''

Bakan tekin, “Çocuklarımızın üniversite hazırlık anlamında en çok faydalanabilecekleri alanın bizim okullarımız ve öğretmenlerimiz olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızın merdivenaltı kurslarda, çok farklı yapıların organize ettiği kurslarda eğitim öğretim adı altında kurs almasını arzu etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Avusturya'yı yenerse rakibi kim olacak? Türkiye Avusturya'yı yenerse rakibi kim olacak? Haberi Görüntüle

''DEVAMSIZLIKTAN KALAN ÖĞRENCİLER İÇİN AF YOK''

Devamsızlıktan kalan öğrenciler için de konuşan Bakan Tekin, af düşüncelerinin olmadığını ifade etti.

Normalleşme zirvesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Suriye'den olumlu adım: 2011 öncesine dönmeliyiz Normalleşme zirvesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Suriye'den olumlu adım: 2011 öncesine... Haberi Görüntüle

ÖZEL ÖĞRETMENLERİN MAAŞ ŞİKAYETİ

''Bu konu da speküle edildi.'' diyen Tetkin, ''Pandemi sürecinde özel okullarda irtifa kaybettiler. Sonrasında bazı özel okullar bünyesinde çalıştırdıkları öğretmenelere hak etiklerinin altında özlük ödediklerini Öğrendik. Özel okul politikamızın artık normalleşmesi gerektiğini kendilerine söyledik. Pandemi koşullarında biz küçüldük, bazı tedbirler almaya gittik dediler. Mayıs ve haziran aylarında öğretmenlerle yaptıkları sözleşmelerde öğretmenlerin hakkını koruyacak mali tabloyu sunmalarını söyledik. Önümüzdeki yıl sorunu çözeceklerini deklare ettiler. Yasal düzenlemeyi doğru bulmuyorum. Özel okul sahiplerinin bu anlaşmaya riayet edeceklerini düşünüyorum. Öğretmen arkadaşlarımız bize iletirse okullarla gerekli görüşmeleri yaparız.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading