Levent Kırca, Gezi kalkışmasının darbe olduğunu itiraf etmişti: Türkiye tekrar ele geçirilecek

Üzerinden yaklaşık 9 yıl geçen Gezi kalkışmasının ilk günlerinde tiyatro oyunu için Londra'da bulunan Levent Kırca azgın azınlığın alkışlarını görünce şova başlamış ve tarihin çöplüğüne giden skandal açıklamalarda bulunmuştu. Burada Gezi vandallarına destek veren muhaliflere İstanbul'un düşürüldüğü yalanını söyleyerek hükümetin de indirileceğini vurgulayan oyuncu Kırca, o dönem sahnelenen tiyatroyu itiraf etmişti.

Gündem 10.05.2022, 20:23 10.05.2022, 20:46
Abone ol

Tarih, 1 Haziran 2013. Gezi kalkışması 3'ü gününe girerken Taksim Meydanı başta olmak üzere Ankara ve İzmir'de de vandallar sahneye çıkmış sözde ağaçları koruma bahanesiyle meydanlardaki her şeyi yakıp yıkıyordu.

OYUNCU LEVENT KIRCA BÜTÜN SENARYOYU AĞZINDAN KAÇIRMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla bilinen oyuncu Levent Kırca tiyatro gösterisi için geldiği Londra'daki açıklamasında, İstanbul'un ele geçirildiği yalanını söyleyerek hükümetin devrileceğini provokasyonunda bulunmuştu. Kırca'nın bu sözleri Gezi Parkı kalkışmasının bir senaryo olduğunu açıkça beyanıyıdı.

Burada galeyana gelen Kırca eline megafonu alarak, Hyde Park'ta kişi Gezi Parkı vandallarına destek gösterisi yapan muhaliflere yalan ve tahriklerle dolu bir açıklama yapmıştı.

Kırca Londra'da Gezi çığırtkanlığı yaptığı konuşması şöyleydi:

"DUYDUM Kİ, TÜRK HALKI AYAKLANMIŞ"

"Arkadaşlar bir an için sizi sessizliğe davet ediyorum. Bir kaç şey söyleyeceğim. Ben burada Londra’ya İşçi Partisi’nin düzenlediği bir organizasyonda oyun oynamaya geldim. Geldiğimde duydum ki; Türk halkı ayaklanmış, Cumhuriyet için vatan için Atatürk için Türk halkı ayaklanmış durumda.

"İSTANBUL ELE GEÇİRİLMİŞ DURUMDA"

Şu anda yönettiğim Ulusal Kanal’dan da edindiğim bilgiye göre, İstanbul Türk halkı tarafından ele geçirilmiş durumda, İstanbul'da sadece cumhuriyetçiler ve Atatürkçüler var, şu anda Taksim Meydanı tamamı ile cumhuriyetçilere açılmış polis barikatları kaldırılmış ve geri çekilmiş durumda.

GEZİ KALKIŞMASINI KURTULUŞ SAVAŞI'NA BENZETTİ!

Ancak her şeyi başaran, Kurtuluş Savaşı'nı başarıp, düşmanı denize döken Mustafa Kemal'in askerleri olan Türk halkı bu kadarla da elbette ki yetinmeyecektir. Türk halkı Türkiye’yi tekrar ele geçirecek ve Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Muhtemelen bu hiç konuşulmadı ama bir iki gün içinde Silivri'de, Sincan’da ve Hasdal’da yurtseverler hapishaneleri boşaltacaklar ve Atatürk’ün askerleri dışarı çıkacaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!