Latif Şimşek'e saldırısı sonrası 'pes' dedirten ifade: Öfkeme yenildim

Televiyon programında gazeteci Latif Şimşek'e saldıran Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen ve gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Emrah Topal'ın ifadesi ortaya çıktı. Emrah Topal, verdiği ifadede ''Öfkeme yenik düştüm'' şeklinde açıklama yaptı.

Gündem 08.08.2022, 10:55 08.08.2022, 11:54
Abone ol

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt iki gün önce TV100'de katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı. Tartışma giderek alevlenince Cemal Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi Latif Şimşek'e bir anda saldırdı. Latif Şimşek Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Cemal Enginyurt'un koruması Emrah Topal tutuklanarak cezaevine gönderildi.

''HERKES KARARA SAYGI DUYACAK''

Gazeteci Latif Şimşek, "Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın yargılanmaları hakkında şu açıklamayı yapmıştı; ''Herkes verilen karar saygı duyacak. Kimse bu ülkenin hakimini, savcısını, polisini küçümseyemez'''

''BIRAK BU İŞLERİ'' DEYİP SALDIRDI

Bu sözlerinin ardından Cemal Enginyurt, "Bırak bu savunuculuğu, bırak bu işleri" diye cevap verdi ve ortalık bir anda gerildi. Cemal Enginyurt, gazeteci Latif Şimşek'in üzerine yürüyüp saldırdı. Yaşanan gerilimin ardından programa ara verildi. Bu esnada Cemal Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen Emrah Topal, Latif Şimşek'i yumrukladı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI: TAHRİKLERDEN DOLAYI ÖFEKEME YENİLDİM

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre; Emniyet ve savcılıktaki ifadesi ortaya çıkan 41 yaşındaki Emrah Topal, İstanbul Kadıköy'de emlakçılık yaptığını belirtirti. Emrah Topal, arkadaşı Ali Şenyurt'un Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'un danışmanı olduğunu söyledi. Canlı yayına katılacaklarını öğrenince yanlarında misafir olarak katılmak istediğini aktaran Emrah Topal, "Kanala beraber gittik. Programa ara verildiğinde beraber çay, kahve içtik. Programın bir bölümünde sesler yükselmeye başladı. Yayının kesildiğini görünce tekrar ara verildiğini düşünerek stüdyoya gittik. İçeri girdiğimizde Enginyurt ile Latif Şimşek arasında sözlü tartışma olduğunu gördük. Program konukları Cemal Bey'i sakinleştirmeye çalışıyordu. Bana bir anda sinirli bir şekilde 'Sen kimsin lan' diye tepki verdi. Ben sinir hali olduğunu düşünerek karşılık vermedim. Arkamı dönerek Cemal Bey'i sakinleştirmek istedim. Aşırı tahriklerinden dolayı öfkeme yenildim ve şahsa fiziki müdahalede bulundum. Daha sonra orada bulunan kişiler araya girdi. Sakinleştim ve kanal binasında ayrıldık" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!