Yandex Metrica

Kurban bayramında noter, bankalar ve AVM'ler açık mı? Kurban bayramında kargo firmaları açık olacak mı?

Kurban bayramında noter, bankalar ve AVM'ler açık mı? Kurban bayramında kargo firmaları açık olacak mı?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar noter, bankalar, kargo firmaları ve AVM'lerin açık olup olmayacağını merak ederek araştırıyor. Peki, Kurban bayramında bankalar açık mı? İşte detaylar... 

Gündem

12.06.2024, 01:54

Pazar günü ilk günü kutlacak olan Kurban Bayramı için vatandaşların sorgulamaları sürüyor. Peki, Kurban Bayramı'nda bankalar, AVM'ler ve noter açık mı? Kurban Bayramı'nda kargo firmaları dağıtım yapacak mı? 

Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran Pazar günü kutlanacak. 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı'nın son günü ise 19 Haziran Çarşamba günüdür. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu müjdenin ardından Bakanlar Kurulu kararı ile Kurban Bayramı tatili 9 güne yükseltildi. 

2024 Kurban Bayramı için alınan tatil kararı nedeniyle bir çok kurum ve kuruluş bu süreçte kapalı olacak ve hizmet vermeyecek. 

Ötanazi olacak mı? Sokak hayvanları düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı Ötanazi olacak mı? Sokak hayvanları düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı Haberi Görüntüle

BANKALAR VE AVM'LER BAYRAMDA AÇIK MI, KAPALI MI?

Kurban Bayramı tatili 14 Haziran Cuma günü mesainin bitimiyle birlikte başlayacak olup 24 Haziran Pazartesi sabahına kadar devam edecek. Bu süreçte bankalar ve noterler kapalı olacak. Resmi kurumlar dışındaki özel sektörde ise mesai saatleri kurumlara göre belirleneceği için AVM'ler bayram günleri de açık olabilecektir. Ancak kargo firmalarının bayram süresince kapalı olması beklenmektedir. 

Kurban Bayramı'nın ardından tüm kurumlar ve özel sektör firmaları normal mesai süreçlerine dönecektir. 

Tatil süresince resmi kurumlar, hastanelerin poliklinikleri ve nöbetçi eczaneler dışındaki tüm eczaneler de kapalı olacaktır. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading