banner2

Kur'an-ı Kerim tekmeleyen öğrenci özür diledi! Bilmeyerek vurdum diyerek kendini savundu

Antalya'nın Serik ilçesinde Kur'an-ı Kerim'e tekme atarak büyük saygısızlık yapan lise öğrencisi, kendini savunarak özür diledi. yaşanan çirkin olay sonrası yapılan soruşturma sonrası öğrenci örgün eğitimden men edildiği bildirildi.

Gündem 08.06.2022, 22:21 08.06.2022, 22:58
Abone ol

Antalya'nın Serik ilçesinde Kur'an-ı Kerim'e tekme atarak büyük saygısızlık yapan lise öğrencisi, kendini savunarak özür diledi. Tepki çeken görüntülerden sonra sosyal medyada kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e tekme atan liseliyi savunlar olurken sert bir şekilde eleştirenler de olmuştu. Yaşanan çirkin olaydan sonra lise öğrencisi, “Kur’an-ı Kerim olduğunu bilmeyerekten vurdum. Yaptığımdan aşırı pişman ve üzgünüm. Herkesten özür dilerim” diyerek kendini savunmaya kalktı. Öğrencinin ise örgün eğitimden men edildiği öğrenildi.

Antalya'nın Serik ilçesindeki bir lisede, öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'e yönelik saygısız eylemi kamuoyunu ayağa kaldırdı. Sınıftaki öğrencilerden birisi elindeki Kur'an'ı havaya fırlatırken diğeri de tekme attı. Bu anları ise sosyal medyada paylaştılar.

Antalya’da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e tekme atarak büyük tepki çeken lise öğrencisi, çektiği video ile Kur’an-ı Kerim’i öperek kendini savundu. Genç, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasına ve oluşan tepki sonrasında, “Kur’an-ı Kerim olduğunu bilmeyerekten vurdum. Yaptığımdan aşırı pişman ve üzgünüm. Herkesten özür dilerim” dedi.

SAYGISIZCA KUR'AN'A TEKME ATIP SOSYAL MEDYADA YAYINLADILAR

Kutsal kitabımıza saygısızlık yaparak tekme atan lise öğrencisi çektiği bir video ile kendini savundu. Eline Kur’an-ı Kerim alarak öpüp başına koyan genç, “Selamünaleyküm Müslüman kardeşlerim. Sosyal medyada yayınlanan Kur-an’ımıza hakaret olan görüntünün futbol hevesim olmasıyla arkadaşımın bana bir anda atmasından dolayı refleksi olarak yemin ederim ki istek dışı Kur-an’ı Kerim olduğunu bilmeyerekten vurdum. Yaptığımdan aşırı pişman ve üzgünüm. Herkesten özür dilerim” sözlerine yer verdi.

KUR'AN-I KERİM'E TEKME ATAN LİSE ÖĞRENCİNİN CEZASI BELLİ OLDU

Öte yandan yaşanan çirkin olay sonrası yapılan soruşturma sonrası öğrenci örgün eğitimden men edildiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!