Yandex Metrica

Kripto varlıklara vergi konulacak mı? Bakan Şimşek son noktayı koydu

Kripto varlıklara vergi konulacak mı? Bakan Şimşek son noktayı koydu

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, kripto varlıklar ve borsa için kazanç üzerinden vergilemenin henüz gündeme alınmadığını, daha çok işlem bazında çok sınırlı bir ücretlendirme yapılabileceğini ifade etti.

Gündem

06.06.2024, 09:31

Uluslararası Yatırımcılar Derneğinin (YASED) "Küresel Yatırım Günleri" programında basın mensuplarının borsa ve kripto varlıklarından elde edilen kazançların vergilendirilmesine yönelik bir çalışmanın olup olmadığa yönelik sorusunu cevaplayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, oran konusunda yorum yapamayacağını, bunun TBMM'nin takdiri olduğunu söyledi.

Evlilik vaadine kandı tüm birikimi buhar oldu: Bu kez tuzağa dolandırıcılar düştü Evlilik vaadine kandı tüm birikimi buhar oldu: Bu kez tuzağa... Haberi Görüntüle

"VERGİLENDİRİLMEMİŞ ALAN BIRAKMAYACAĞIZ"

Gündemlerinde daha çok vergide adalet ve etkinlik olduğunu belirten Bakan Şimşek, vergilendirilmemiş bir alan bırakmama hedefinde olduklarını söyledi. Bunun borsa ve kriptı varlıklar için de geçerli olduğunu dile getiren Bakan Şimşek, şu ifadeleri kullandı: "Şöyle söyleyeyim, kazanç üzerinden bir vergilemeyi şu anda gündemimize almadık. Daha çok işlem bazında, çok sınırlı belki bir ücret, bir vergileme söz konusu olabilir ama Yüce Meclisimizin takdirinde olan konular... Bu aşamada benim daha fazla bir şey söylemem doğru olmaz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading