Yandex Metrica

Sitede Ara

Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı, kesilir mi?

Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı, kesilir mi?

"Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı, kesilir mi?" sorusu gündeme geldi. Kurban Bayramı yaklaşırken, insanlar kurban kesmek için kredi kartıyla ödeme yapmanın dinen uygun olup olmadığını araştırıyorlar.
 

Gündem

12.06.2024, 12:16

Kurban Bayramı yaklaşırken, kredi kartıyla kurbanlık almanın dinen uygun olup olmadığı ve taksitle kurban alınabilip alınamayacağı merak konusu haline geldi. Borcu olan kişilerin kurban kesip kesemeyeceği de sorgulanıyor. Kredi kartıyla kurbanlık almanın mümkün olup olmadığına dair detaylar haberimizde yer alıyor. Peki, Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı, kesilir mi?

Romanya-Hollanda maçı saat kaçta? Romanya-Hollanda maçı hangi kanalda? Romanya-Hollanda maçı saat kaçta? Romanya-Hollanda maçı hangi kanalda? Haberi Görüntüle

KREDİ KARTIYLA KURBANLIK ALINIR MI?

Kurban kesme sorumluluğu olanlar, kurbanlık hayvanı nakit veya kredi kartıyla tek çekim veya taksitli olarak satın alabilirler. Kredi kartıyla ödeme yapmanın kurban ibadeti açısından geçerli olmadığını düşünmek yanlıştır. Ancak, kredi kartı borcunun zamanında ve faizsiz olarak ödenmesi önemlidir. Kredi kartıyla taksitli kurban alırken, bankanın uyguladığı vadeli ödeme planıyla ilgili ek ücret ödenmesi durumunda kurban geçerli kabul edilir; ancak faizden kaçınılmalıdır, çünkü faizli işlem ek bir günaha neden olabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına uyarı: 13 yıllık emeğimize leke sürülmesin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına uyarı: 13 yıllık emeğimize leke sürülmesin Haberi Görüntüle

KREDİ KARTIYLA KURBANLIK KESİLİR Mİ?

Kurban kesmek için uygun niteliklere sahip bir hayvanı kişinin kendi mülkiyetinde bulunması gereklidir. Bu mülkiyet, hayvanın kişi tarafından yetiştirilmesi, hibe edilmesi, miras yoluyla alınması veya satın alınması gibi çeşitli yollarla olabilir.

Bu nedenle, taksitle satın alınan bir mal da alıcının mülkiyetine geçtiği için, mali durumu kurban kesmeye uygun olan bir kişinin bu yöntemle aldığı hayvanı kurban etmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading