Yandex Metrica

Sitede Ara

KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024?

KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024?

2024 KPSS için ön lisans düzeyinde başvurular başladı ve kamuya ilk kez atanacaklar için tercihler alınmaya başlandı. Adaylar, KPSS ön lisans başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden veya "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden gerçekleştirebilirler. Peki, KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024?

Gündem

13.06.2024, 10:26

Ön lisans mezunu olan adaylar, KPSS'ye girerek kamu kurum ve kuruluşlarına ilk kez atanacaklar için tercih başvurusunda bulunabilirler. KPSS ön lisans başvuruları 13 Haziran'da başladı ve 2 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek. Başvurular, adaylar tarafından yapılabilir ve tercihlerini belirlemeleri için bu süreyi kullanabilirler. Peki, KPSS ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman 2024?

TRT1 neden açılmıyor? TRT Sinyal yok sorunu nasıl çözülür? TRT şifresi nasıl kırılır? TRT1 neden açılmıyor? TRT Sinyal yok sorunu nasıl çözülür? TRT... Haberi Görüntüle

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI BAŞLADI MI, NE ZAMAN 2024?

ÖSYM, belirli kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercihlerini alacak. Bu amaçla hazırlanan kılavuza, ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan ''http://www.osym.gov.tr'' adresinden erişilebilir. Ayrıntılı bilgiler ise 2024-KPSS Lisans Kılavuzunda bulunmaktadır. Adayların, kılavuzu titizlikle incelemeleri ve gereken bilgileri almak için bu kaynağı kullanmaları önemlidir.

Suriye'deki bayrak provokatörü yakalandı: Suriye'deki bayrak provokatörü yakalandı: "Türk halkından özür diliyoruz" Haberi Görüntüle

BAŞVURULAR NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Adaylar, 13 Haziran 2024 tarihinden itibaren başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilecekleri gibi ÖSYM'nin resmi web sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden de yapabilirler.

Afra Saraçoğlu'nun babası kim? Uğur Saraçoğlu ne iş yapıyor? Afra Saraçoğlu'nun babası kim? Uğur Saraçoğlu ne iş yapıyor? Haberi Görüntüle

KPSS ÖN LİSANS SINAVI HANGİ TARİHTE?

ÖSYM'nin 2024 KPSS takvimi yayımlandıktan sonra, önlisans düzeyindeki sınavın tarihi de belirlendi. Buna göre, KPSS ön lisans sınavı 1 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading