Konya'da yerel televizyon kanalındaki programını iptal eden Babacan'a görülmemiş protesto

Kanal 42 TV'de program yapan gazeteciler, hava muhalefeti bahanesiyle canlı yayına katılmayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı koltuğuna resmini koyarak protesto etti.

Gündem 23.01.2022, 10:37 23.01.2022, 11:02
Abone ol
Konya'da yerel televizyon kanalındaki programını iptal eden Babacan'a görülmemiş protesto

Kanal 42 televizyonuna konuk olarak katılması beklenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hava muhalefetini gerekçe göstererek katılamaycağını duyurdu.

KENDİSİ YOK RESMİ VAR

Ancak programın katılmcısı gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül, Ali Babacan ile yapacakları programın, başlangıcına 5 saat kala DEVA Partisi tarafından iptal edilmesin ilginç bir yöntem ile protesto etti.

Boş kalan konuk koltuğuna Ali Babacan’ın resmi bırakılırken, Babacan’a ayrılan koltuğa da "rezerve" yazısı konuldu.

BU İLK DEĞİL

Canlı yayın sırasında açıklamalarda bulunan Gazeteci Mücahit Enes Turbil, Babacan'ın daha önce de söz vermelerine rağmen yayın yapmaktan çeşitli nedenler öne sürerek uzak durduğunu belirterek şunları söyledi:

'ÖZENLE HAZIRLADIĞIMIZ PROGRAM İPTAL EDİLDİ'

Konya gibi zorlu bir şehirde gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. Her kesimin kendini ifade edebilmesi için bütün baskılara rağmen yayın yapmanın gayretini veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli programlar icra etmek için Konya’ya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Bey'e de bir program talebinde bulunduk. Kabul edildi ama daha sonra hava muhalefeti gerekçe gösterilerek, özenle hazırladığımız program iptal edildi."

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!