banner2

Konya'da ASELSAN fırtınası: Silah Sistemleri Fabrikası açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri başta olmak üzere yüksek teknolojili silahların üretileceği ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası'nın açılışını yaptı. Bakan Akar ve Bakan Varank, fabrikadaki hazırlıkları inceledi ve fabrikanın faaliyetlerine dair bilgi aldı.

Gündem 26.11.2022, 17:53 26.11.2022, 18:46
Abone ol
Konya'da ASELSAN fırtınası: Silah Sistemleri Fabrikası açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplu açılış için bulunduğu Konya'da Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri başta olmak üzere yüksek teknolojili silahların üretileceği ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası'nın açılışını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sanayi ve Teknomoli bakanı Mustafa Varank açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan fabrikada incelemede bulundu.  

BAKAN AKAR VE BAKAN VARAK HAZIRLIKLARI İNCELEDİ

Bakan Akar ve Bakan Varank'a Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra yeni nesil harp sistemi Koral 2'nin maketi takdim edildi. Bakan Akar ve Bakan Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışı yapmadan önce fabrikadaki hazırlıkları inceledi ve fabrikanın faaliyetlerine dair bilgi aldı. 

Bakan Akar ve Varank terörle mücadele operasyonlarına büyük fayda sağlayacak fabrikanın yapımında emeği geçenleri tebrik ederken Pençe-Kilit Harekâtı'nda şehit olan üç askere rahmet ve yaralılara şifa diledi.

ASELSAN'DAN KONYA'YA DEV YATIRIM

ASELSAN, Uzaktan Komutalı Sİlah Sistemleri (UKSS) alanındaki üretimlerini Konya'da da sürdürecek. DÜnyada büyük bir pazar  payı olan alandaki tüm tedarik, üretim, entegrasyon, test ve kalite faalyetleri ASELSAN Konya tarafından yürütülecek. 

ASELSAN Konya, Uzaktan Kumandalı Silah Sistemleri dışında birçok sözleşmeli silah tasarım ve üretim pojesi yürütüyor. Mevcut ürünlerin dışında 75mm'ye kadar namlu ve silah üretimi altyapısı bulunuyor. ASELSAN Konya ayrıca, ürettiği ve geliştirdiği silah ve silah sistemlerinin  test edilmesine yönelik 200 metre kapalı atış alanı altyağısına sa sahip.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!