Konut kredisi müjdesi sonrası fırsatçı mal sahibi ev fiyatlarını artırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlara 2 milyon liraya kadar kredi sağlayacaklarını açıklamasının ardından, bazı ilan sahiplerinin fiyatları fahiş oranda artırdığı görüldü. İşte detaylar...

Gündem 09.05.2022, 21:29 10.05.2022, 00:09
Abone ol
Konut kredisi müjdesi sonrası fırsatçı mal sahibi ev fiyatlarını artırdı

Bazı fırsatçılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesi sonrasında ahlak dışı bir adım attı.

KONUT MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de bir araya gelen Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. "Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var" diyen Erdoğan, "İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz" şeklinde konuştu. 

FIRSATÇI İLAN SAHİBİ EV FİYATINI 200 BİN LİRA ARTIRDI

Vatandaşların uygun şartlarda konut sahibi olabilmesi hazırlanan faiz indirimini çıkarları için kullanan kötü niyetli ev sahipleri ilandaki fiyatları hemen yükseltti. Bir ev sahibi 1 milyon 450 bin TL'lik ilanını 200 bin artırarak 1 milyon 650 bine çıkardı.

Başka bir mülk sahibiyse evinin fiyatını 300 bin artırarak 1 milyon 650 bine yükseltti. İlan değişiklik tarihlerinin 9 Mayıs olması dikkat çekti.

Vurgun sınır tanımıyor. Sosyal medyaya düşen farklı bir ilanda bugün itibariyle 380 bin liralık fiyat artırımı yaşandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!