banner2

Koç Holding'den tekzip

Sitemizde 17.11.2022 tarihinde yayımlanan "Koç Holding'de gizli buluşma: Meral Akşener, Mansur Yavaş, Ali Babacan ve Ali Koç orada ne yapıyordu?" başlıklı metin Koç Holding tarafından tekzip edilmiştir. Tekzip metnini aşağıda yayımlıyoruz.

Gündem 25.11.2022, 13:33
Abone ol
Koç Holding'den tekzip

KOÇ HOLDİNG A.Ş. VE YILDIRIM ALİ KOÇ'TAN TEKZİP

https://www.trhaber.com internet haber sitesinin https://www.trhaber.com/gundem/koc-holding-de-gizli-bulusma-meral-aksener-mansur-yavas-ali-h75670.html bağlantısında yer alan, "Koç Holding'de gizli buluşma: Meral Akşener, Mansur Yavaş, Ali Babacan ve Ali Koç orada ne yapıyordu?" başlıklı yazıda Müvekkiller ile ilgili olarak yer alan ifadeler gerçek dışıdır ve Müvekkillerin kişilik haklarına açık saldırı teşkil etmektedir. İşbu haber aynı zamanda haksız ve mesnetsiz olup, basın ilke ve ahlakına aykırıdır. Söz konusu haberle objektif gazetecilik ve habercilik sınırlarının dışında, kamuoyunu yanıltıcı şekilde ve asılsız olarak Müvekkil Yıldırım Ali KOÇ'un ve Koç Holding'in CEO'su Levent ÇAKIROĞLU'nun Meral AKŞENER ve Ali BABACAN ile Koç Holding Merkezi Nakkaştepe'de gizli kapaklı biçimde buluştuğu yönünde bir şayia yayılmıştır. Söz konusu asılsız iddialar, çeşitli art niyetli yorumlarla köpürtülmüş ve Müvekkilin toplum nezdindeki itibarını sarsacak iftiralar boyutuna varmıştır.


Bu asılsız haberle halkı yanıltıcı bilgileri alenen yayarak iftiralarda bulunulmuştur. Bu haber tartışmasız bir biçimde Müvekkilin şeref ve haysiyetine ağır ve açık saldırı niteliğindedir. "Devletim ve ülkem var oldukça bende varım, Demokrasi varsa hepimiz varız" ilkesini anayasa edinmiş Ülkemizin yüz akı olan ortakları ve şirketleriyle vergi rekortmenlikleri haklı gururunu yaşayan bir topluluğun içinde bulunan Müvekkilin ticari ve toplumsal itibarı zedelenmeye çalışılmaktadır.

Söz konusu iddialar 17.11.2022 tarihinde Koç Holding tarafından yapılan basın açıklamasıyla da yalanlanmıştır. Açıklamada da görüleceği üzere Müvekkil Yıldırım Ali KOÇ iddia edilen tarihte yurtdışındadır. Ayrıca, Koç Holding merkezinde böyle bir toplantı hiç gerçekleşmemiştir.

Müvekkilleri manipülatif ve hayal ürünü ithamlarla çeşitli siyasi senaryoların parçasıymış gibi gösterme çabasına matuf, onun kişilik haklarına saldırı niteliğinde olan gerçek dışı iddiaları kat'i surette reddetmekteyiz.

Müvekkillerin görev olarak addettikleri tek ilke, aynı zamanda Koç Grubunun hayata bakış felsefesini ifade eden Merhum Vehbi Koç Beyefendi'nin "Ülkemiz varsa biz de varız, demokrasi varsa hepimiz varız. Memleketimizin ekonomisini kuvvetlendirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Ekonomimiz güçlendikçe demokrasi daha iyi yerleşir, dünyadaki itibarımız artar." ifadesiyle özetlenmiştir.

Müvekkiller ve Koç Grubu tüm işlerinde her zaman demokrasinin yanında yer almışlar; huzur, sükûn, adalet ve demokrasi içerisinde, ekonomimizin gün ve gün büyümesini arzu etmişler ve daima hukuk sınırları içinde kalmışlardır. 

Bu Ülke için var olmayı, Ülke için çalışmayı, Ülke için gayret göstermeyi ve Ülke ile birlikte demokrasi içinde var olmayı var oluş sebebi sayan Müvekkilleri ve Koç Grubunu anlaşılmaz şekilde bu tip asılsız isnatlarla ilişkilendirilme gayretini de şiddetle reddediyoruz. Bununla beraber hiçbir gerçekdışı ve haksız söylemin Müvekkillerin, Ülke ve Devletine bağlılığını sorgulayamayacağını ve Ülkemize hizmetten alıkoyamayacağını bir kez daha kamuoyuna arz ederiz. 23.11.202

KOÇ HOLDING A.Ş.
YILDIRIM ALİ KOÇ
Vekili
Av. Uğur ÇAPKIN"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!