Yandex Metrica

Sitede Ara

Kızılay'ın yeni başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oldu

Kızılay'ın yeni başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oldu

Kerem Kınık'ın istifasının ardından Kızılay'ın yeni başkanı belli oldu. Kızılay Genel Başkanlığı'na Yönetim Kurulu üyelerinden Fatma Meriç Yılmaz getirildi.

Gündem

09.02.2024, 10:02

Geçtiğimiz mayıs ayında istifa eden Kerem Kınık'ın ardından, Kızılay Yönetim Kurulu, Olağanüstü Genel Kurul'a gitme kararı aldı.

Tüzük gereği olağanüstü kongreye kadar, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na birinci Genel Başkan Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz getirildi. Olağanüstü Genel Kurul, temmuz ayında yapılacak. Yılmaz'ın seçimlerde tekrar genel başkanlığa gelmesi öngörülüyor.

Son dakika... Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 37 hedef imha edildi Son dakika... Irak'ın kuzeyine hava harekatı! 37 hedef imha edildi Haberi Görüntüle

FATMA MERİÇ YILMAZ KİMDİR?

1975'te Ankara'da dünyaya gelen Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı ve burada başasistan olarak görev yaptı. 

2008'de doçentlik unvanı aldıktan sonra, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yaptı. Doçent olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına atandı ve orada profesör unvanı aldı. 

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2012 ve 2015 yılları arasında, iyokimya Laboratuvarı Eğitim ve İdari Sorumluluğu ile Laboratuvar Koordinatörlüğü görevini devraldı. 

2015-2016 yılları arasında Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yaptıktan sonra, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü. 

Şu anda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya ABD. da Öğretim Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak çalışıyor. Ayrıca TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği bulunuyor.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu mu oldu? Prof. Dr. Kemal Memişoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Yeni Sağlık... Haberi Görüntüle

8 YILDIR KIZILAY YÖNETİMİNDE

2015'ten bu yana Türk Kızılay Yönetim Kurulu üyeliği devam ediyor ve Kızılay Kadın Koordinasyon Kurulu Başkanlığını yürütüyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading