banner2

Kız Kulesi restorasyonunda yeni yalan: Trollerin lego videosuna yüzlerce kişi inandı

Kız Kulesi'nin restorasyonu devam ederken bir Twitter trollü, montaj bir video paylaştı. Montaj olduğu gayet açık olan o videoda Kız Kulesi legodan yapılmış gösterilirken bu yalana da yüzlerce kişi inandı.

Gündem 27.03.2023, 13:30 27.03.2023, 14:14
Abone ol
Kız Kulesi restorasyonunda yeni yalan: Trollerin lego videosuna yüzlerce kişi inandı

Kız Kulesi restorasyonu ile ilgili yeni bir yalan daha ortaya atıldı. Vapurla Kız Kulesi'nin yanından geçerken çektiği videoyu montajla değiştiren ve legodan inşa edilmiş gibi gösteren bir Twitter trollünün videosunu yüzlerce kişi gerçek zannederken yüzlerce troll de o görüntüleri yaymak için sıradan kullanıcılar gibi yorum yaptı. 

LEGO YALANINA ARMAĞAN ÇAĞLAYAN DA ATLADI

Ünlü sunucu Armağan Çağlayan dahi troll hesapların propagandasına inanarak Tweet attı. Montaj olduğu her halinden belli olan görüntüleri paylaşan Armağan Çağlayan Twitter hesabında şu ifadeleri kullandı: 

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinin pimapenle kapatıldığını gördü bu gözler. Bu 'restorasyon' da en az İshak Paşa kadar kötü.

YÜZLERCE KİŞİ TROLLERE İNANDI

Troll hesabın paylaştığı legodan Kız Kulesi görüntüsüne yüzlerce kişi inandı. Montaj videoya kısa sürede yüzlerce beğeni ve yorum yağdı. İşte, akıldışı görüntülere inanan kullanıcılardan bazılarının yorumları...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!