Yandex Metrica

Sitede Ara

Kısıtlamasız ilk pazar gününde vatandaş sahilleri doldurdu

Kısıtlamasız ilk pazar gününde vatandaş sahilleri doldurdu

Türkiye'nin kıyı bölgelerinde vatandaşlar, pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan normalleşme sürecinin kısıtlamasız ilk pazar gününde sahillere akın etti. İstanbulluların tercihi ise Belgrad Ormanı oldu.

Gündem

23.01.2024, 17:37

Antalya, Muğla ve İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanan normalleşme sürecinin kısıtlamasız ilk pazar gününde ünlü sahillerde yoğunluk yaşandı.

Hava sıcaklığının 34 derece olarak ölçüldüğü Antalya'da halk Konyaaltı, Lara ve Sarısu plajlarına akın etti. 

Plaj şemsiyeleriyle güneşten korunmaya çalışan tatilciler, sık sık denize girerek serinlemeye çalıştı.

Bazı tatilciler ise kıyıdaki palmiye ağaçlarının altında yürüyüş yaptı, bisiklet sürdü.

Topçam ve Çaltıcak gibi denize yakın mesire alanlarında da uzun araç kuyrukları oluştu.

Muğla'nın turistik ilçeleri Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Datça'da da sahillerde yoğunluk dikkati çekti.

Fethiye'de hava sıcaklığı 34, deniz suyu sıcaklığı 26 dereceyi buldu. Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belcekız ve Kumburnu plajlarında vatandaşlar ve yabancı turistler, denizde yüzüp kumsalda güneşlendi.

Marmaris'te ise Belediye Halk Plajı, Uzunyalı, Turunç ve İçmeler sahillerinde tatilcilerden bazıları denizde yüzerken, bazıları da su sporları yaptı.

Gözde turizm merkezi Bodrum'da da Gümbet, Bitez, Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında tatilciler deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı.

İzmir'in Çeşme ilçesi de yasaksız pazar yoğunluğundan nasibini aldı. Bazı plajlarda şezlong ve şemsiye koyacak yer bulunamadı. 

İstanbul'da ise vatandaşlar pazar gününü Belgrad Ormanı'nda piknik yaparak geçirmeyi tercih etti. Yeşil bölgeye doğru akın olunca orman girişinde uzun araç kuyrukları oluştu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading