banner2

Kırmızı listedeki ülkelere 3 yıl seyahat yasağı

Suudi Arabistan basını, Kovid-19 salgınından dolayı 'kırmızı listede' yer alan ülkeleri ziyaret eden vatandaşlara 3 yıl seyahat yasağı getirileceğini bildirdi.

Gündem 27.07.2021, 22:00
Abone ol
Kırmızı listedeki ülkelere 3 yıl seyahat yasağı

Suudi Arabistan basınında yer alan ve İçişleri Bakanlığından bir yetkiliye dayandırılan haberde, Kovid-19 sebebiyle "kırmızı listede" yer alan ülkeleri ziyaret eden vatandaşların kısıtlamaya tabi tutulacağı belirtildi.

3 YIL SEYAHAT YASAĞI

Uygulanacak olan kısıtlamaya göre, kırmızı listede yer alan ülkeleri ziyaret eden vatandaşlara 3 yıl seyahat yasağı uygulanacak.

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarına uymadığını ifade eden yetkili, “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacak ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecek.” dedi.

Yetkili, doğrudan ya da başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

İÇLERİNDE TÜRKİYE DE VAR

Bunun yanı sıra Suudi Arabistan, Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere bir dizi ülkeye seyahat ya da transit geçişi yasakladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!