banner2

Kimyasal yalanına bir tepki daha: Atatürk'ün partisi yahu, böyle bir şey olur mu!

Memleket Partisi Genel Başkanı ve eski cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, PKK'nın kimyasal yalanının peşine takılan eski partisine sert sözlerle yüklendi.

Gündem 22.10.2022, 19:05
Abone ol
Kimyasal yalanına bir tepki daha: Atatürk'ün partisi yahu, böyle bir şey olur mu!

Terör örgütü PKK'nın bir süredir yürüttüğü 'kimyasal silah' propagandası Türkiye'de bazı kesimler tarafından sahiplenildi. Bu kirli kampanyanın peşine CHP'li milletvekilleri de takılmaktan çekinmedi. Ülkede infiale yol açan bu duruma her kesimden tepki var. Atatürk'ün partisinin, PKK yalanlarının peşine takılmasına bir tepki de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den geldi. 

İstanbul-Bağcılar'daki Mahmutbey Mahallesi'ndeki tarihi bir kıraathanede Mahmutbey Mübadiller Derneği üyeleriyle bir araya gelen İnce, eski partisine şu sözlerle yüklendi: 

"PKK denilen lanet örgüt, arada sıkıştığı zaman orduya iftira atıyor. PKK'nın en son iftirası, diyor ki 'Kimyasal silah kullandı.' CHP'den bir milletvekili çıkıyor, 'evet' diyor, Tabipler Birliği Başkanı ile birlikte orduyu kötülemek için. Atatürk'ün partisi ya böyle bir şey olur mu? Bana 'Neden ayrıldın?' diye soranlara bunu söylüyorum. Bu gerekçeyle ayrıldım. Benim PKK ile ne işim olur? Ben Atatürkçüyüm, o çizgide, yurtsever, dünyaya o pencereden bakan..." 

DOĞRUYA DOĞRU YANLIŞA YANLIŞ DERİZ

Memleket Partisi olarak diğer partilerden farklı olduklarını ifade eden İnce, şunları söyledi:

"Mesela iktidara diyoruz ki; 'Senin eğitim politikanı, ekonomi, tarım politikalarını, emeklilerle, Suriyelilerle ilgili politikanı beğenmiyoruz ama Rusya-Ukrayna Savaşı'nda tarafsız kalmanı doğru buluyoruz. Türkiye'nin Azerbaycan'a yardım etmesini doğru buluyoruz. Mavi Vatan konusunda Doğu Akdeniz'deki politikasını doğru buluyoruz, destekliyoruz.' Kılıçdaroğlu Amerika'ya gitti, orada dedi ki 'Biz yanlış yaptık, Ukrayna'yı desteklemeliyiz.' Neden Ukrayna'yı destekleyelim? Rusya yalnız kalmış, Avrupa'dan dışlanmış, Türkiye tarafsız bir politika izliyor, Rusya'dan yararlanmak istiyor. Rusya'nın başka çıkış kapısı yok, sadece Türkiye kaldı. Pişmiş aşa su katıyor. Ya bırak sesini çıkarma. Türkiye denge politikasını yürütsün, Rusya'dan bu konuda yararlanalım. Memleket Partisi olarak iktidar doğru yaptığında destekleyeceğiz, yanlış yaptığında da 'Yanlış yaptı.' diyeceğiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!