banner2

Kılıçdaroğlu'nun vaatleri 'namus sözü'nü hatırlattı: İnanan yine mağdur olacak

Kemal Kılıçdaroğlu seçim kampanyası için 'Sana söz yine baharlar gelecek' ifadeleriyle yaptığı paylaşım geçmişte 'namus sözü' diyerek duyurduğu fakat gerçekleştirmediği vaatleri hatırlattı.

Gündem 28.03.2023, 16:40 28.03.2023, 19:57
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun vaatleri 'namus sözü'nü hatırlattı: İnanan yine mağdur olacak

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel seçimler için paylaştığı videolar gündem oldu. Videolarda "Sana söz yine baharlar gelecek. Bay Kemal sözünden dönmeyecek, Ben Kemal sana söz veriyorum" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu'na yerel seçimlerde söz verdiği ama hala gerçekleştirmediği vaatleri hatırlatıldı.

NAMUS SÖZÜ YALAN OLDU

Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde "Söz veriyorum; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinden sonra kazanacağımız belediyelerde hiç kimse işinden olmayacak" demiş fakat İBB'nin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'ye geçmesinin ardından 15 binden fazla kişi işten çıkarılmıştı.

Kılıçdaroğlu cumhurbaşlanlığı için bu kez de çiftçilere bedava elektrik sözü verirken geçmişte de her çiftçilye traktör verileceğine yönelik sözleri hatırlatıldı. 

ÇİFTÇİYE BEDAVA TRAKTÖR NEREDE?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de yerel seçimler öncesinde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak "İnanamayacaksınız ama CHP'den her çiftçiye bedava traktör" ifadesini kullanmıştı.

YALAN VAATLERİ  UNUTULMADI 

Öte yandan 19 Mart 2019'da CHP'nin YouTube hesabında "Martın sonu bahar" sloganı ile "CHP'nin bütün belediyelerinde öğrenciler için toplu taşıma ücretsiz olacak" ifadelerine yer verilmişti. Fakat geçen 3 yıl içinde öğrencilere toplu taşıma ücreti  yüzde 399,9 zamla 1,25 TL'den 4,83 TL'ye yükseldi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!