Yandex Metrica

Sitede Ara

Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının asılması sonrası Saadet Partisi'ne tepki: Hiç mi utanmanız yok?

Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının asılması sonrası Saadet Partisi'ne tepki: Hiç mi utanmanız yok?

7'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterinin Saadet Partisi binasına asılmasına tepki yağıyor. CHP liderinin, Erbakan'ın hapse atılması için imza toplayıp AYM'ye başvurması bir kez daha gündemde.

Gündem

23.01.2024, 20:45

Masanın ortaklarından Saadet Partisi binasına cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dev posterinin asılmasının yankıları devam ederken gazeteci Yazar Murat Özer'den çarpıcı sözler geldi.

Katıldığı televizyon programında konuşan gazeteci Yazar Murat Özer, binaya Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın değil de, Erbakan’ın cezaevine atılması için imza toplayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının asılmasına dikkat çekti.

2024 Öğretmen il içi isteğe bağlı 2. yer değiştirme başvurusu ne zaman? İl içi tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 Öğretmen il içi isteğe bağlı 2. yer değiştirme başvurusu... Haberi Görüntüle

''HİÇ Mİ UTANMADINIZ?''

Saadet Partisi’nin kabuk yönetimini hedef alan Murat Özer, şu ifadeleri kullandı;

“O Saadet Partisi binası kendisini Milli Görüş’ün merkezi olarak görüyor. Saadet Partisi’nin o binasında Temel Karamollaoğlu’nun ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı var. Neden o binada Milli Görüş’ün tarihi önderi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fotoğrafını asmadınız? Utandınız mı asmaya? O fotoğrafı astığınızda, o yanındaki Kemal Kılıçdaroğlu ki, Erbakan hoca hapse girsin ve ölünceye kadar cezaevinden çıkmasın diye kapı kapı gezip imza toplamış birisidir. Hiç mi utanmanız yok? Hiç mi birazcık arlanmazsınız?

Kremlin'den Türkiye'nin teklifine cevap: 'Bu konuda Fidan'a katılıyoruz' Kremlin'den Türkiye'nin teklifine cevap: 'Bu konuda Fidan'a katılıyoruz' Haberi Görüntüle

''İYİ Kİ DE ASMAMIŞSINIZ''

Masanın küçük ortaklarından Saadet Partisi'ni yerden yere vuran gazeteci Yazar Murat Özer, ''Elbette Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına rahmetli Erbakan Hoca’nın fotoğrafını asamazdınız. İyi ki de asmamışsınız. Çünkü siz ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafına layıksınız. Erbakan hocaya ‘ölünceye kadar cezaevinde kalsın’ diyen adamın fotoğrafını asabilirsiniz. Erbakan hocanın fotoğrafını asamazsınız zaten.'' ifadelerini kullandı.

PKK'da büyük panik! Sözde yönetici kadrosu acil kodla toplandı: Kopuş çok, katılım yok PKK'da büyük panik! Sözde yönetici kadrosu acil kodla toplandı: Kopuş... Haberi Görüntüle

CHP'NİN İTİRAZLARINA RAĞMEN KABUL EDİLDİ

Hatırlanacağı gibi CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu, Erbakan’a 2 yıl 4 ay hapis cezası verilen “Kayıp Trilyon” davasında büyük rol oynaıştı. AK Parti iktidarı, Kayıp Trilyon davası ile ilgili 2006 yılında Erbakan’ın cezaevine girmesinin önüne geçmişti. Erbakan'ın evindeyken ceza süresini tamamlamasını öngören kanun hazırlamıştı. CHP bu kanuna karşı çıkmıştı. CHP, bütün itirazlarına rağmen başarılı olamadı. 23 Şubat 2006’da kanun Meclis’te kabul edildi.

CHP’li 110 milletvekili, kanunun iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. Necmettin Erbakan’ın cezaevine atılması için kanunun iptalini isteyen CHP’li 110 milletvekili arasında Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading