banner2

Kılıçdaroğlu'ndan dillere destan gaf! Konya'yı kıyaslarken ülke dedi

Konya'da 'Millet Buluşmaları' adı altında düzenlenen bir organizasyona katılan CHP Lideri ve 6'lı Koalisyon cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının bir bölümünde Konya ile Hollanda'yı kıyaslarken Konya'yı ülke zannetti.

Gündem 28.03.2023, 14:05 28.03.2023, 19:51
Abone ol

CHP Genel Başkanı ve 6'lı Koalisyon cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da düzenlenen Millet Buluşmaları organizasyonunda tarihi bir gafa daha imza attı.

Konuşmasının bir bölümünde Konya ile Hollanda'yı kıyaslayan Kılıçdaroğlu, Konya'yı ülke sandı. 

"KONYA HOLLANDA'DAN BÜYÜK BİR ÜLKE"

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Konya, Hollanda'dan büyük bir ülke, toprak olarak Hollanda'dan büyük bir ülke. 

18 milyon 700 bin dekar tarım arazisi var sadece Konya'da. 7.5 milyon tarım alanı sistemin dışına çıktı. Sulamada yeteri kadar olmadı. Meşhur bir baraj, GOP var. Konya Ovası'na 20 yıldır su gelmiyor doğru dürüst. O suyu getireceğim, o çiftçiyi mutlu edeceğim."

İLK GAFI DEĞİL 

Gaflarıyla hafızalarda yer edinen Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta Hatay'da konuşma yaptığı esnada Türk edebiyatının usta ismi şair, yazar ve mütefekkir Necip Fazıl Kısakürek'ten alıntı yapmaya çalışırken gaf yapmıştı.

Necip Fazıl'dan bahseden Kılıçdaroğlu, "Hani diyor ya... Şair galiba şair... Necip Fazıl, bu taksimi kurt yapmaz kurtlara şah olsa..." ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu daha sonra üyesi olduğu Millet İttifakı'nı karıştırıp "Cumhur İttifakı olarak buradayız" demişti. Kılıçdaroğlu'nu Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu "Millet İttifakı, Millet İttifakı" diyerek düzeltmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!