banner2

Kılıçdaroğlu yandaşı HalkTV'de Muharrem İnce'ye skandal tehdit: Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemezsen...

CHP'lilerin ve Altılı Koalisyon masası ortaklarının Muharrem İnce'nin adaylığını engellemeye yönelik çabaları fondaş Halk TV'de arşa çıktı. Canlı yayında Prof. Dr. Behlül Özkan, "İnce patlamaları çatlamaları bir otobüs ve cep telefonu ile engelleyebileceğini düşünüyor mu? Bunun vebalini yükümlülüğünü alabiliyor mu? Türkiye normal bir seçime girmiyor" şeklindeki skandal ifadelerle Muharrem İnce'yi tehdit etti.

Gündem 26.03.2023, 12:29 26.03.2023, 13:09
Abone ol
Kılıçdaroğlu yandaşı HalkTV'de Muharrem İnce'ye skandal tehdit: Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemezsen...

Türkiye, 14 Mayıs'taki tarihi 2023 seçimlerine oldukça az bir zaman kala CHP ve İYİ Parti'nin liderliğini yaptığı ve PKK'nın siyasi temsilcisi HDP'nin de gölge ortak olarak eşlik ettiği 6+1'lik koalisyonun yıkım odaklı kirli siyasetiyle karşı karşıya.

6'lı koalisyonun 'Halil İbrahim Sofrası' şeklinde şirin gözüktürmeye çalıştığı ittifak, Türkiye için  bir yıkım birlikteliğine dönüşmüş durumda. HDP'li Pervin Buldan'ın aday çıkarmayacaklarını ilan edip adaylık için Kılıçdaroğlu'nu işaret etmesinin takibinde, "Öcalan'a özgürlük" ve "yerel özerklik" gibi bölücü talepler açığa çıktı.

CANLI YAYINDA TEHDİT

Fondaş Halk TV'de "İnce seçimden çekilsin yoksa HDP-PKK'yı yine sokaklara sürülür" şeklinde tehditvari bir yayın gerçekleşti.

Halk TV Haber Yayın Yönetmeni Bengü Şap Babaeker moderatörlüğünde yayınlanan "NASIL OLACAK?" isimli programda kaos ve terör tehditleri sıralandı, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi gerektiği savunuldu.

"BUNUN VEBALİNİ ALABİLİYOR MU?"

Programda konuşan Prof. Dr. Behlül Özkan, 7 Haziran 2015 seçimleri ve o dönemdeki patlamalar ile terör saldırılarından örnek vererek, "Muharrem İnce patlamaları çatlamaları bir otobüs ve cep telefonu ile engelleyebileceğini düşünüyor mu? Bunun vebalini yükümlülüğünü alabiliyor mu? Türkiye normal bir seçime girmiyor" dedi.

CHP yandaşı ekranlarda Muharrem İnce'yi hedef alan 'Adaylıktan çekil, Kılıçdaroğlu'nu destekle' baskılarının böylesi skandal bir boyuta ulaşması büyük tepki uyandırdı.

Tam da bu noktada gözler Halk TV'de kaos tellallığı yapan Behlül Özkan'a çevrildi.

İLK DEĞİL

Özkan'ın bugün Halk TV'de savurduğu tehditvari söylemleri 27 Eylül 2021'de Şirin Payzın yönetimindeki yayında da söylediği ortaya çıktı.

Özkan'ın Kandil ve HDP ile ağız birliği yaparak olmayan Kürt sorununu varmış gibi gösterme çabasında olması dikkatlerden kaçmadı.

Ankara'nın Suriye'nin kuzeyini terörden temizlemek adına sahadaki mevcudiyetini eleştiren bir tutum sergileyen Behlül Özkan, 21 Ağustos 2016'da Türkiye'yi IŞİD'in eline rehin düşmekle suçlayarak büyük bir rezalete imza attı.

Aynı şahıs 15 Ekim 2015 tarihli yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak "Türkiye IŞİD için cennet" başlıklı bir yazı da kaleme almıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!