banner2

Kılıçdaroğlu, PKK sevicisi Merdan Yanardağ'ı 'Aydın' ilan etti: Saygılarımı gönderiyorum

CHP, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a canlı yayında övgüler dizen CHP'nin propaganda kanalı Tele 1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a destek olmayı sürdürüyor.

Gündem 17.09.2023, 00:20 17.09.2023, 02:00
Abone ol
Kılıçdaroğlu, PKK sevicisi Merdan Yanardağ'ı 'Aydın' ilan etti: Saygılarımı gönderiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisi tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı aydın ilan ederek "Merdan Yanardağ'a sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum." dedi.

TERÖRİSTBAŞI ÖCALAN'A ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI

CHP tarafından fonlanan Tele 1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, "70 yaşını geçmiş bir Abdullah Öcalan 25 yıldır kesintisiz hapiste. Türkiye'de en uzun süre yatan siyasi mahkumdur. Normal infaz yasaları geçerli olsa serbest bırakılması gerekiyor. Öcalan hafife alınacak birisi değil. Neredeyse cezaevinde filozof oldu. Çünkü okumaktan başka bir şey yapmıyor. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir" ifadesini kullanmıştı. Merdan Yanardağ, toplumda büyük tepkiye neden olan sözlerinin ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN MERDAN YANARDAĞ'A BİR DESTEK DAHA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teröristbaşı Öcalan'ı övmekten geri durmayan Merdan Yanardağ'a desteğini sürdürdü. Katıldığı bir programda konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Yanardağ'dan "aydın" olarak söz etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkenin aydınları, karanlığa karşı mücadele ederlerse her türlü karanlığı yener ve ellerindeki meşale ile toplumu, zihinlerimizi aydınlatır. Aydınların böyle bir sorumluluğu var. Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ'dır. Dolayısıyla, Merdan Yanardağ'a sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!