banner2

Kılıçdaroğlu-Özdağ protokolünün 4. maddesi Nevşin Mengü'yü şaşırttı: AB hedefinden dönmüş

14 Mayıs günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı.  Konuya ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmede bulunan Gazeteci Nevşin Mengü, daha önce Kılıçdaroğlu AB hedefi olduğunun altını çiziyordu, anlaşılan bundan vazgeçilmiş" dedi.

Gündem 24.05.2023, 15:46 24.05.2023, 16:22
Abone ol
Kılıçdaroğlu-Özdağ protokolünün 4. maddesi Nevşin Mengü'yü şaşırttı: AB hedefinden dönmüş

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacak olan ikinci tura kalmasının ardından Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklamıştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise bugün Yedili Masa'nın adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Gazeteci Nevşin Mengü, sosyal medya hesabından bir yazı yayınladı.

DÖRDÜNCÜ MADDEYE VURGU

Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ'ın yaptığı protokolü paylaşan Nevşin Mengü, anlaşma protokolünün 4. maddesinin önemli olduğunu açıkladı.

İmzalanan bu anlaşma protokolünün 4. maddesinde şu ifadeler bulunuyor:

Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan başta FETÖ, PKK, IŞİD olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri ataması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

AÇIKÇA DESTEKLEMİŞLERDİ

Terör örgütü PKK'ın siyasi uzantısı HDP'nin seçimde açıkça desteklediğini açıklayan Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'FETÖ, PKK, IŞİD olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir.' şeklinde imzaladığı protokolü nasıl yerine getireceği merak ediliyor.

KILIÇDAROĞLU AB'DEN VAZGEÇMİŞ

Ümit Özdağ'ın bugün Yedili Masa'nın adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamasının ardından değerlendirmede bulunan Gazeteci Nevşin Mengü, şunları kaydetti;

"Kılıçdaroğlu ikinci tur için sert bir dönüş yaptı. Özdağ ile varılan anlaşma protokolünün 4üncü maddesi önemli. Yerel yönetim özerklik şartı konusundaki tutum değişmiş. Daha önce Kılıçdaroğlu AB hedefi olduğunun altını çiziyordu, anlaşılan bundan vazgeçilmiş" 
 

Resim 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!