banner2

Kılıçdaroğlu'nun seccade skandalına tepkiler çığ gibi! İsmail Saymaz da nasibini aldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir görüşme sonrası çektirdiği fotoğrafta yerdeki seccadeye ayakkabı ile bastı. Skandal fotoğrafın ardından Kılıçdaroğlu büyük tepki gördü. Muhalif kimliğiyle tanınan gazetecilerden İsmail Saymaz, sosyal medyada büyük tepki gören Kemal Kılıçdaroğlu'na sahip çıkmaya kalktı ve CHP'nin açıklamasını paylaştı. Saymaz da, topa girmesi ile tepkilerden nasibini aldı.

Gündem 01.04.2023, 13:37 01.04.2023, 14:06
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun seccade skandalına tepkiler çığ gibi! İsmail Saymaz da nasibini aldı

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün akşam katıldığı bir iftar programı sonrası milletvekili aday adayı Azade Ay ile çektirdiği skandal fotoğraf gündemin bir numaralı maddesi haline geldi.

Programın ardıdnan çekilen fotoğrafta Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerdeki seccadeye ayakkabı ile bastığı görüldü. Kılıçdaroğlu'nun seccadeye ayakkabı ile bastığı fotoğraf karesi sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Kılıçdaroğlu'nun skanal hareketi sonrası tepki yağdı. 

''SECCADEYİ GÖREMEDİĞİM İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM''

Tepkilerin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan skandal fotoğrafa ilişkin açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.'' dedi.

Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 1, 2023

CHP'NİN SÖZCÜSÜ İSMAİL SAYMAZ

Muhalif kimliğiyle tanınan gazetecilerden İsmail Saymaz, sosyal medyada büyük tepki gören Kemal Kılıçdaroğlu'na sahip çıkmaya kalktı ve CHP'nin açıklamasını paylaştı. İsmail Saymaz'ın topa girmesine kullanıcılar oldukça öfkelendi. Birçok kullanıcı İsmail Saymaz'a, 'CHP'nin sözcüsü' ifadesi ile tepki gösterdi.

CHP'DEN AÇIKLAMA

Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan fotoğraf karesinin ardından CHP'den skandal bir açıklama geldi. CHP'nin, açıklamasında, sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Canan Kaftancıoğlu ile birlikte katıldığı kalabalık bir iftar buluşmasının ardından çekildiği ifade edildi.

SECCADEYİ FARK EDEMEMİŞLER

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Sayın Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isterim." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!