banner2

Kılıçdaroğlu'nun MEB baskınında asma kilit gerçeği şoke etti!

TÜİK'ten sonra MEB'e baskın yapan Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, kameralar için bütün ayrıntıları düşünerek hareket etti. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, açıklama öncesi MEB'in kapısına asma kilidi Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruması tarafından taktırıldığını yazdı.

Gündem 03.01.2022, 10:55
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun MEB baskınında asma kilit gerçeği şoke etti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mülakatlarla ilgili tartışmalar üzerine soluğu Milli Eğitim Bakanlığı'nın kapısında aldı. Daha önce benzer bir şekilde TÜİK'in kapısına giden Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetle ilgili ilginç bir iddia geldi.

KILIÇDAROĞLU'NUN KORUMASI TALEP ETMİŞ

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun KPSS'deki sözlü mülakatlar hakkında randevu alamadığını söyleyerek Milli Eğitim Bakanlığı'na gitmesini eleştirirken, kapıya zincir kilit takılmasını, Kılıçdaroğlu'nun korumasının talep ettiğini öne sürdü.

'BAKANLIKTAKİ BÖLÜMDEN DEĞİL MEMUR BÖLÜMÜNDEN GİRİŞ YAPIYOR'

Selvi, bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu'nun MEB'den randevu talep ettiğini ancak Bakan Özer makamına dönmeden 'Twitter hesabından saat 13.00’te Milli Eğitim Bakanlığı’na gidiyorum diye meydan okuduğunu' söyledi. Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"Ankara’da herkes bilir. Hele hele Kılıçdaroğlu daha iyi bilir. Yıllarca bürokratlık yaptı. Milli Eğitim Bakanı ile görüşmek isteyenler, bakanlıktaki bölümden giriş yapar. Kılıçdaroğlu ise Atatürk Bulvarı’ndaki memur girişine geliyor. Tabii onlarca kamera ile. Son olarak o kapıda marjinal sol gruplar eylem yaptığı için o kapılar kapatılmış.

'BELGESİZ KONUŞMAM'

''Şimdi gelelim kapıya kilit vurulmasına. Zaten maksat, o kapının kilitlenip üzerine zincir vurulmasında. Kılıçdaroğlu zincirleri kıra kıra geliyor algısı oluşturulacak ya. Kılıçdaroğlu’nun önünde kameralara açıklama yaptığı kapının kilitlenmesini Kılıçdaroğlu’nun koruması talep ediyor. Belgesiz konuşmam."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!