banner2

Kılıçdaroğlu'nun gündem olan fotoğrafına Muharrem İnce'den yorum: Seccadeye basmak günah değil!

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir program sonrasında ayakkabı ile seccade üzerinde poz vermesi büyük tepki topladı.

Gündem 01.04.2023, 10:53 01.04.2023, 11:37
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun gündem olan fotoğrafına Muharrem İnce'den yorum: Seccadeye basmak günah değil!

Seccadeye ayakkabıyla basarak yeni bir skanadala daha imza atan Kemal Kılıçdaroğlu tepki üstüne tepki çekerken, Muharrem İnce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, seccadeye basmanın günah olmadığını iddia etti. 

MÜSLÜMANLARA HAKARET NİTELİĞİNDE FOTOĞRAF 

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı program sonrasında çektirdiği fotoğrafta seccadeye basması Müslümanlara hakaret değeri taşıyan fotoğrafı gündeme oturdu. 

FOTOĞRAFA TEPKİ 

İstanbul'da bir iftar programına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, çektirdiği fotoğraf karesi ile bir skandala daha imza atarak seccadeye ayakkabılarıyla bastığı görüldü. Görüntü, büyük bir kesimden tepkilere neden oldu. 

"SECCADEYİ FARK EDEMEDİK"

Olayın ardından CHP'den ilk açıklama geldi. O açıklamada kalabalık bahane edilerek, "Seccadeyi fark edemedik" ifadeleri aktarıldı.

İNCE DİNİ BİLGİNE DANIŞMIŞ 

Akılalmaz durumu dikkat çeken cümlelerle açıklayan CHP'den sonra  olayı bir de Muharrem İnce yorumladı.Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, olayı bir dini bilgine danıştığını ifade etti. 

"SECCADEYE BASMAK GÜNAH DEĞİL"

Muharrem İnce, edindiği bilgiye göre seccadeye basmanın bir günahının olmadığını iddia etti. 

O paylaşım şu ifadelerle devam etti;Bir din bilginine danıştım, şöyle dedi:Din-i mübin-i (hak ve hakikatı açıkça söyleyen) İslam’a göre seccadeye ayakkabı ile basmak diye bir günah yoktur. Ancak; kul hakkı yemek, yalan söylemek, israf etmek, gururlu ve kibirli olmak, kalp kırmak, işi ehline vermemek haramdır ve günahtır. Necasetten taharet (görünen kirlerden arınmak) kolaydır. Zor olan ruhun taharetidir (temizlenmesi).

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!