banner2

Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturası çağrısına ilk veto İYİ Parti'den: Genel Başkanım kanuna aykırı bir şey yapmaz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelen elektrik faturalarımı ödemeyeceğim." diyerek provokasyon peşinde koşmaya başladı. İYİ Partili Bahadır Erdem, "Ben Genel Başkanımı biliyorsam, Genel Başkanım kanuna aykırı bir şey yapmaz, söylemez, tavsiye etmez. Ödenmesi gereken fatura ödenir." diyerek Kılıçdaroğlu'nun çağrısına destek vermedi.

Gündem 10.02.2022, 07:58 10.02.2022, 10:39
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarından alınan KDV tutarının yüzde 1'e indirilmesi ve 31 Aralık'ta yapılan zamların geri çekilmesini istedi. Kılıçdaroğlu, 31 Aralık'ta yapılan zamların geri alınmaması halinde artık elektrik faturalarını ödemeyeceğini söyledi.

BÜLENT TURAN: PROVOKASYON PEŞİNDE

Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturası çıkışı sosyal medyada büyük çekti. Sivil itiatsizlik olarak değerlendirilen bu çıkış karşısında AK Partili Bülent Turan, şu ifadeleri kullandı; "Zor bir süreçten geçiyoruz.Tüm dünyada enerji fiyatlarında bir artış var.Devletimiz bunu milletimize en asgari yansıtmak için adımlar atıyor. Eleştiri/öneri baş tacı; ama siyasi sorumluluk makamındaki birinin dili/önerisi bu mu olmalı? Belli ki Kılıçdaroğlu provokasyon peşinde."

İLK VETO İYİ PARTİ'DEN: BENİM GENEL BAŞKANIM KANUNA AYKIRI BİR ŞEY YAPMAZ

Öte yandan Millet İttifakı ortağı İYİ Parti lideri Meral Akşener'den ''Kılıçdaroğlu'nun protestosuna destek gelebilir mi?'' sorusuna İyi Partili Bahadır Erdem, katılığı televizyon programında şu yanıtı verdi; "Ben Genel Başkanımı biliyorsam, Genel Başkanım kanuna aykırı bir şey yapmaz, söylemez, tavsiye etmez. Ödenmesi gereken fatura ödenir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!