banner2

Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' riyakarlığı: Geçmişini unutup sahiplenmeye kalktı: Başörtüsü yasağını ben kaldırdım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, Türkiye'deki başörtüsü sorununu kendisinin çözdüğünü söylemesi geçmişteki konuşmalarını tekrar gündeme getirdi. CHP lideri, "Başörtüsü yasağını kaldıran bu kardeşinizdir." demesi herkesi şaşırttı. Daha önce katıldığı bir televizyon programında başörtüsü için "bez parçası" demişti.

Gündem 23.10.2022, 00:07 23.10.2022, 00:17
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' riyakarlığı: Geçmişini unutup sahiplenmeye kalktı: Başörtüsü yasağını ben kaldırdım

2010'da kaset skandalıyla genel başkan değişikliği yaşanan CHP'de yeni başkan olan Kemal Kılıçdaroğlu, "Başörtülü kızlar üniversiteye rahatlıkla girecek ve bunu CHP çözecek" sözleriyle çıkış yapmış ancak bir gün sonra "Kızlar okula türbanla gidecek demedim" diyerek sözünü geri almıştı.

CHP lideri, katıldığı bir başka canlı yayında, başörtüsü için "Türban çuldur Türban 1 metrekare'lik bez barçasıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti hükümeti tarafından çözüme kavuşturulan başörtüsü meselesini ilk sahiplenişi değil. CHP lideri, geçtiğimiz yıllarda, başörtüsü yasağını kendilerinin kaldırdığını öne sürmüş, "O dönem YÖK başkanıyla konuştum, başörtüsü yasağının kaldırılmasını söyledim ve kaldırdılar. Başörtüsü yasağını biz kaldırdık" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde, Türkiye'de bir başörtüsü sorunu olduğunu öne sürüp, konu hakkında TBMM'ye kanun teklifi sunacaklarını söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NUN 'BAŞÖRTÜSÜ' İKİZYÜZLÜLÜĞÜ

Geçmişte "başörtüsü" konusunda yaptığı skandal açıklamaları görmezden gelen CHP lideri, "Kadınlara giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız." diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN REFERANDUM ÇAĞRISI: "SIKIYORSA GEL"

Kılıçdaroğlu'nun geçmişini unutarak yaptığı çıkışa, bugün Malatya'da yaptığı konuşmada bir kez daha yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü konusunda, "Kadınlarımızı asla başı açık veya başı örtülü diye ayırmadık ama birileri kafasında bu ayrımcılığı hala aşabilmiş değil. Sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa referanduma götürelim. Millete götürelim, kararı millet versin" diyerek referandum çağrısı yaptı.

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI KILIÇDAROĞLU KALDIRMIŞ!

Akşam saatlerinde Sivas'ın yerel kanallarından birisinin canlı yayınına katılan CHP Genel Başkanı, "Başörtüsü yasağını biz kaldırdık diyorlar. Hikaye... Başörtüsü yasağını kaldıran bu kardeşinizdir. Üniversitelerde... Bu kardeşinizdir!" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!