banner2

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nden skandal bayrak savunması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nin röportaj verdiği esnada CHP Genel Merkezi'ndeki Türk bayraklarının kaldırılmasına ilişkin skandal bir savunma yaptı.

Gündem 12.01.2023, 01:42 12.01.2023, 01:57
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nden skandal bayrak savunması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun özerklik isteyen başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nin Erbil merkezli Rudaw'a röportaj verdiği esnada CHP Genel Merkezi'ndeki Türk bayraklarını kaldırttı. Röportaj esnasında Türk bayraklarının kaldırılması kamuoyu tarafından büyük tepkiyle karşılanırken birçok lider konu hakkında Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu. 

Nuşirevan Elçi, "Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz artık adı özerklik veya başka türlü de konulabilir. Bunun değiştirilmesi gerekiyor. Türkiye'de yetkilerin dağıtılması gerek" sözleriyle büyük tepki çekmişti.

Türkiye'nin gündemini meşgul eden konuyla ilgili sosyal medya hesabınan açıklama yapan Nuşirevan Elçi, skandal bir savunmaya imza attı. Nuşirevan Elçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Bir süredir kamuoyunun gündeminde, bir televizyon kanalına vermiş olduğum mülakat üzerinden bana ve partimize karşı yalan ve eksik bilgilerle bir iftira kampanyası yürütülmektedir. Günlerdir bir akıl tutulması izliyoruz. Bir basın kuruluşu ile yapılan röportajda, bayrağımızı kaldırttığım iddiası sadece kötü niyetli değil son derece de absürttür. Mülakatın gerçekleştiği gün yoğun gündemimden dolayı hızlıca salona girip, bana gösterilen yerde oturarak mülakatı tamamlayıp, yetişmem gereken görüşmeler olduğu için yine hızlıca salondan çıktım. Ne röportaj öncesinde ne de sonrasında henüz yeni katıldığım partimin basın odasının düzenine ilişkin bir bilgim yoktur. Bu halde iddia olunan değişiklikten sorumlu tutulmam abesle iştigaldir. Tüm kamuoyu gibi ben de haberlerde okuyunca durumu öğrendim.

BAYRAĞI BAŞKALARI KALDIRMIŞ

Partimizin ilgili kişileri röportajı yapan basın kuruluşu ile görüşmüş, konu hakkında açıklama istemiş, kurum yetkilileri özür dileyerek söz konusu değişikliği kendilerinin yaptığını, sorumluluğun ve yanlışın kendilerine ait olduğunu belirtmişlerdir. Her şeyden öte ülkemizin bayrağı ile bir sorunum veya tahammülsüzlüğüm olsa, değil CHP, Türkiye'de herhangi bir partide zaten siyaset yapmazdım. CHP bu ülkenin kurucu partisidir ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağına, milli değerlerine bağlı bir partidir. Ben katıldığım partinin ilkelerini ve değerlerini bilerek ve benimseyerek bu partiye katıldım.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKMIŞ

Bu konuda kamuoyunun hassasiyetini saygıyla karşılıyor, şahsımın ve partimin hedef haline getirildiği tartışmanın sonlanması için bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu ifade ediyorum. Partim ve şahsımla ilgili akla gelmeyecek haberler yapan, paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı da kamuoyuna bildiriyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!