banner2

Kılıçdaroğlu'ndan skandal iddia: Salih Müslim'i devlette kimin konuşturduğunu biliyorum

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP tarafından açıkça desteklenen Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında , PYD terör örgütünün elebaşı Salih Müslim'in devlet tarafından konuşturulduğunu iddia etti.

Gündem 27.05.2023, 15:39 27.05.2023, 16:04
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan skandal iddia: Salih Müslim'i devlette kimin konuşturduğunu biliyorum

14 Mayıs günü gerçekleşen seçimlere kadar terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapan Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimin ikinci tura kalmasının ardıdan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı yayına alabilmek için milliyetçi kimliğine bürünmüştü. Ümit Özdağ ile imzalanan protokolde terör örgütleriyle mücadele edileceğine dair bir madde bulunmasına rağmen HDP tarafından hala Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerine dair açıklamalar geldi. Terör örgütlerinden gelen desteğe sesini çıkartmayan Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayından PYD terör örgütünün elebaşı Salih Müslim'in yaptığı açıklamalar hakkında dikkat çeken iddialarda bulundu. 

'KİMİN KOUŞTURDUĞUNU BİLİYORUM'

Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında, "Şimdi Salih Müslim de konuşmuş. Onu konuşturanı da biliyorum. Salih Müslim'i devlette kimin konuşturduğunu biliyorum. Yeri gelirse onun ismini de açıklarım. Devletin en hassas kurumlarında devleti için değil, sarayı için çalışanlar onlar konuşturuyorlar. Biz bunları biliyoruz. Oradaki unsurları var. Onlar konuşturuyorlar. Biz bunları da biliyoruz." ifadelerini kullandı.

DEVLETİ HEDEF ALDI

Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimin konuşturduğunu biliyorum diyerek devleti hedef gösterdiği PYP terör örgütü elebaşı Salih Müslim,' "İlk defa böyle bir fırsat geliyor. Eğer gerçekten sandıkta yenebilirsek, bütün bunların intikamını bir kişiden almış oluruz." ifadelerini kullanmıştı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!