banner2

Kılıçdaroğlu'ndan Sedef Kabaş'a destek: Deyim paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden ve çıkarıldığı mahkemelikçe tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'a destek oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündem yaratma peşinde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Kabaş'ın sadece bir deyim paylaştığını savundu.

Gündem 22.01.2022, 21:27 22.01.2022, 21:52
Abone ol

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele1 ekranlarında katıldığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'a ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmiş, "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, yaptığı konuşmasıyla ilgili "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında Kabaş'ı Üsküdar'daki otelde gözaltına almıştı.

Kabaş, bugün çıkarıldığı mahkemelikçe tutuklandı.

KILIÇDAROĞLU KABAŞ'A ARKA ÇIKTI: DEYİM PAYLAŞTI

Mahkemeye sevk kararından sonra sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kabaş'a arka çıkarak, "Onbinlerce trolüne her türlü küfrü ettirir, sonra deyim paylaştı diye gazeteciye gece yarısı baskını yaptırır. Camide sanatçının dilini kopartacağını söyler. Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı. Milletimiz ve ülkemiz bu provokasyonları da atlatıp, huzura, barışmaya yürümeyi bilecektir." İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!