banner2

Kılıçdaroğlu'ndan seccade açıklaması: Görmedim çok üzgünüm

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iftar programı sonrası çektirdiği fotoğrafta yerdeki seccadenin üzerine ayakkabılarıyla basınca sosyal medyada büyük tepki gördü. Kılıçdaroğlu, gelen tepkilerin üzerine sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla." dedi.

Gündem 01.04.2023, 12:58 01.04.2023, 14:24
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan seccade açıklaması: Görmedim çok üzgünüm

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün akşam düzenlenen iftar programı sonrası seccade üzerinde çekilen fotoğrafı polemik konusu oldu.

Yerdeki seccadenin üzerine ayakkabıları ile basan Kılıçdaroğlu, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapmak zorunda kaldı.

''ÇOK ÜZGÜNÜM GÖRMEDİM''

Kılıçaroğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.''

CHP'DEN AÇIKLAMA: FARK EDİLMEMİŞ

Konuya ilişkin CHP'den yapılan açıklamada ise ''Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Sayın Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz.'' denildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!