banner2

Kılıçdaroğlu'ndan Meral Akşener'i kızdıracak transfer! Aday olarak gösterecek

Seçimlerin ardından Altılı Masa'da soğuk savaş çıktı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, ittifak yok diyerek bir kez daha gemileri yaktı. Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, Akşener'i çok kızdıracak bir hamleye imza attı. İYİ Parti liderinin danışmanının 'belediye başkanlığı' teklifi ile CHP'ye transfer edildiği ortaya çıktı. Bu durum, CHP'de de krize yol açtı.

Gündem 08.09.2023, 11:21 08.09.2023, 12:04
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan Meral Akşener'i kızdıracak transfer! Aday olarak gösterecek

Mayıs ayında yapılan ve muhaletin boynu bükük ayrıldığı seçimlerinden sonra Altılı Masa dağıldı. Özellikle masanın iki büyük ortağı CHP ile İYİ Parti arasındaki kavga kızıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta "Yerel seçimde ittifak yok" mesajı, büyük kriz yarattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak'tan 'yolunuz açık olsun' mesajı gelse de Kemal Kılıçdaroğlu, çok konuşulacak bir hamle yaptı.

İYİ Parti'nin Bursa Milletvekili adayı ve Meral Akşener'in danışmanı olan İbrahim Alagöz'ün CHP'ye transfer olduğu açıklandı. Mayıs ayında yapılan seçimlerde milletvekili olarak seçilemeyen İbrahim Alagöz'ün CHP'ye transferiyle ilgili çok konuşulacak iddialar ortaya atıldı.

AKŞENER'DEN ALAGÖZ'E: HAYIRLI OLSUN

Muhalif kimliğiyle tanınan İsmail Saymaz, Halk TV'deki bugünkü yazısında İbrahim Alagöz'ün CHP'ye 'transfer' sürecini kaleme alırken şu ifadeleri kullandı;

''İbnrahim Alagöz'ü CHP'ye bizzat Kemal Kılıçdaroğlu çağırdı. Bunun üzerine Alagöz 3 Eylül'de bir düğüne katılarak durumu Meral Akşener'e aktarırken 'Kılıçdaroğlu bana Nilüfer Belediyesi adaylığını önerdi' ifadesini kullandı. Akşener ise skandal transferi 'hayırlı olsun' diyerek yanıtladı.''

SÜRPRİZ TRANSFERİ DOĞRULADI

İsmail Saymaz'a konuşan İbrahim Alagöz, Bursa'nın Nilüfer Belediyesi adaylığını da doğrularken sürpriz transfer sonrası özellikle Bursa milletvekillerinin bu duruma tepki gösterdiği ve "Adayların genel başkan tarafından belirlenmesi doğru değil" dediği iddiası ortaya atıldı.

''KÖTÜ ARKADAŞ KURBANI OLMUYORDUR''

Kılıçdaroğlu'nun bu hamlesini eleştirerek kararı 'akıl tutulması' olarak yorumlayan İsmail Saymaz, şunları kaydetti;

"Siz ya İYİ Parti ile ittifakı bozmak için bahane arıyorsunuz ya da Bursa'yı ve büyükşehirleri tümden kaybetmek istiyorsunuz. Bu kafayla, geçtim Bursa'yı kazanmayı, Nilüfer'i bile teslim edersiniz. Umarım Perinaz Mahpeyker Yaman skandalında olduğu gibi yine kötü arkadaş kurbanı olmuyordur...''

ALAGÖZ: CHP'YE KATILMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

İbrahim Alagöz ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Kıymetli hemşehrilerim, Sayın Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılma mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemiz ve Bursamız için daha aydınlık bir gelecek inşa etme yolunda yeni bir adım attık.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!