banner2

Kılıçdaroğlu'ndan HDP itirafı: Bölgede siyasi rekabet olacak ama bazı konularda da birliktelik olacak!

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sonrası HDP'ye ziyaretlerde bulunan ve her fırsatta HDP'yi meşrulaştırmaya çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan HDP ile ittifak niteliğinde bir açıklama geldi. Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerde CHP varlığını görmek istediğini diler getiren Kılıçdaroğlu, "Biz de kendimizi görmek istiyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi'ni görmek istiyoruz. Bölgede siyasi rekabet olacak ama bazı konularda da birliktelik olacak" dedi. .

Gündem 23.03.2023, 22:35 23.03.2023, 23:16
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan HDP itirafı:  Bölgede siyasi rekabet olacak ama bazı konularda da birliktelik olacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Altılı Masa'nın adayı olarak açıklanmasının ardından HDP'de büyük sevinç yaşanırken geçtiğimiz günlerde CHP tarafından HDP'ye bir ziyaret yapıldı. 

HDP'NİN EMİRLERİNİ  SIRALADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "HDP ile görüşülebilir ancak masaya gelemez" ifadelerini terse düşüren ziyaret sonrası HDP destek karşılığında taleplerini Kılıçdaroğlu'na açıkladı. 

CHP lideri ziyaret sonrası eline tutuşturulan istek listesini kameralar karşısında tek tek sayarken bazı İYİ Partili isimler bu görüşmeye sert tepki göstererek eleştiride bulundu. 

"MASADA BİZE PUSU KURULDU"

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de basın mensuplarına yaptığıaçıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına itiraz ederek, "Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız" dedi.

"DAYATILAN ADAYA KARŞIYIZ"

Yavuz  Ağıraloğlu "Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız" açıklamasında bulundu. 

 "MİLLİYETÇİLİKSE HEPİMİZ MİLLİYETÇİYİZ"

Yaşanan bu gelişmeler sonrası CHP'nin kanalı Halk TV'nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Ağıralioğlu'nun sözlerine cevap verdi. Ağıralioğlu'nun eleştiri yapabileceğini ifade eden  Kılıçdaroğlu herhangi bir kırgınlığının olmadığını ifade etti. Ancak Kılıçdaroğlu Ağıralioğlu'na göndermede bulunarak "Milliyetçilikse hiç kimse endişe etmesin vallahi hepimiz milliyetçiyiz" dedi. 

 "BAZI KONULARDA BİRLİKTELİK OLACAK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan HDP ile ittifakı meşrulaştırma temelli dikkat çeken bir açıklama geldi. 

Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerde CHP varlığını görmek istediğini diler getiren Kılıçdaroğlu, "Biz de kendimizi görmek istiyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi'ni görmek istiyoruz. Bölgede siyasi rekabet olacak ama bazı konularda da birliktelik olacak" dedi.

 HDP'Yİ MASUMLAŞTIRMA ÇABASINA GİRİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, 'Bazı konularda birliktelik olacak' diyerek HDP ile yapacağı ittifakı adeta itiraf etti. Kılıçdaroğlu Altılı Masa'dan örnek vererek "Biz 6 parti bir aradayız ama kendi içimizde de rekabet ettiğimiz noktalar var" şeklinde konuştu. Bu durum HDP'yi masumlaştırma çabası olarak yorumlandı.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!