banner2

Kılıçdaroğlu'ndan 'Gürsel Tekin' çıkışı: Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış

CHP'li Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" şeklindeki Türkiye'de gündeme oturan sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu sessizliğini bozarak cevap verdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Tekin'in sözlerine ilişkin parti ve 6'lı masa içindeki karmaşayı ortaya çıkaracak bir açıklama yaparak "Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6'lı masadır" dediği öğrenildi.

Gündem 10.09.2022, 19:07
Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan 'Gürsel Tekin' çıkışı: Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözleri adeta Millet İttifakı'nda deprem etkisi oluşturmuştu.

Bu sözlere yanıt İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan gelmişti. Ağıralioğlu, "Kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz? Bu gibi açıklamalar doğru değil ve biz böyle bir şeye asla razı olmayız" diyerek krizin ilk fitilini ateşlemişti.

Daha sonra da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz'' açıklaması ile gündeme gelmişti.

TEKİN'DEN İYİ PARTİ'YE CEVAP

Gürsel Tekin gelen tepkiler ardından sessiz kalmayarak bir açıklama yaptı. Tekin İYİ Parti cephesine, "Evet, suskunuz ama koyun değiliz. Neden? Bu süreç sağlıklı gitsin diye" açıklaması yaptı. Tekin İYİ Parti'nin de Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları olduğunu söyledi. Tekin, ''Genel başkanımızı hedef alan birçok açıklama yaptılar. İYİ Parti Grup Başkanı yanıt verdi, o partiyi temsil eder. Bunların tamamını hoşgörü ile karşıladık'' dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN GÜRSEL TEKİN YORUMU: YETKİSİ OLMAYAN KONUDA KONUŞMUŞ

Cumhuriyet Gazetesi'nin edindiği bilgiye göre CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Tekin'in sözlerine ilişkin parti ve 6'lı masa içindeki karmaşayı ortaya çıkaracak bir açıklama yaparak "Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6'lı masadır" dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!