banner2

Kılıçdaroğlu'na protesto şoku! İşçiler ek zam istedi: Kemal bey görmezden geldi

Geçtiğimiz gün maaş yetersizliği nedeniyle Tekirdağ belediye binası önünde eylem yapan işçilerin talepleri yerine getirilmedi. İşçiler bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılışını yapacağı belediye binasının önünde toplanarak seslerini duyurmak istedi. Ancak işçiler buradan da bir sonuç alamadı. Kılıçdaroğlu'nun makam aracı ve beraberindeki heyet protestoları görmezden gelerek yoluna devam etti.

Gündem 19.08.2022, 18:39 19.08.2022, 18:39
Abone ol

Maaşlarının yetersiz olduğunu savunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işçileri, geçtiğimiz gün ikinci kez eylem yapmıştı.

İŞÇİLERE DRONE'LU FİŞLEME

Belediye binası önünde yapılan eylemde bir de drone şoku yaşandı. Ek zam isteyerek protesto haklarını kullanan işçiler drone'la fişlenmek istedi. Vatandaşlar bu duruma  yuhalayarak tepki gösterdi.
Ancak işçilerin zam talebi Tekirdağ belediyesi tarafından kaale alınmadı. 

KISA SÜRELİ GERGİNLİK YAŞANDI

Ek zam taleplerinden sonuç alamayan işçiler, Kılıçdaroğlu'nun açılışını yapacağı belediyenin yeni hizmet binası yakınlarında bir kez daha toplantı. Ek zam talebini yineleyen işçiler, belediye binasının önüne yürüyüşe geçti. Polisin oluşturduğu kontrol noktasına yürüyen işçilere, çevredeki bir kişi tepki gösterdi. Bunun üzerine bu kişi ile işçiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

KILIÇDAROĞLU PROTESTOLARI GÖRMEZDEN GELDİ

İşçiler, polis kontrol geçirildikten sonra açılışın yapılacağı alanın arka bölümüne alındı. Öte yandan işçiler burada; 'Sayın Genel Başkanımız Tekirdağımıza hoşgeldiniz. Büyükşehir işçileri olarak geçinemiyoruz. Size güveniyoruz' yazılı pankart açtı. Ancak Kılıçdaroğlu'nu taşıyan araç  ve beraberindeki konvoy protestoları görmezden gelerek alana girdi. 

Hakkını isteyen işçilerin protestosundan kareler;

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!