Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında soğuk savaş! CHP Genel Başkanından Belediye başkanlarına İşinize bakın iması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin hamlesi karşısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, İmamoğluna 'işine bak' imasında bulundu.

Gündem 13.05.2022, 13:00 13.05.2022, 13:02
Abone ol
Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında soğuk savaş! CHP Genel Başkanından Belediye başkanlarına İşinize bakın iması

CHP'de Cumhurbaşkanlığı adaylığı savaşı kızışıyor. Bu süreçte, İBB Başkanı İmamoğlu'nun Trabzon seyahati bardağı taşıran son damla oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, tepkisini örtülü bir şekilde ilk kez dillendirdi.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı'nda bir grup gazeteci ile Karadeniz gezisine çıkmıştı. Burada mitingler yapan İmamoğlu'nun hem İBB Başkanı olarak Karadeniz'i geziyor olması hem de ekibinde bulunan gazeteciler büyük tepki çekmişti. İmamoğlu kendisine yönelik eleştirilere, "Bu kardeşinize vız gelir tırıs gider, umurumda değil" diyerek yanıt vermişti. Bu sözlerin ardından daha büyük bir tepkiyle karşılaşan İBB Başkanı, "Sadece 'Vız gelir tırıs gider' lafımdan dolayı özür diliyorum" demişti.

'İŞİNİZE BAKIN' İMASI

İmamoğlu son gelişmelerin ardından sessizliğini korurken, gündem yaratan Karadeniz gezisiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ne diyeceği oldukça merak ediliyordu. CHP lideri Kılıçdaroğlu konuyla ilgili ilk kez CHP'nin yayın organı Halk TV'den Fikret Bila'ya konuştu.

Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda yarıştığı İmamoğlu ile ilgili "Belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!