banner2

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacağı sinyalini vermişti! İYİ Parti'den yanıt gecikmedi! 'Son kararı Akşener verir'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı için yaptığı çıkış sonrası 6'lı masadan henüz net bir cevap gelmezken, İYİ Parti Lideri Akşener'in danışmanı Fatih Demirkol, 'Son noktayı Meral Akşener' koyar ifadelerini kullandı.

Gündem 23.09.2022, 15:42 23.09.2022, 17:05
Abone ol
Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacağı sinyalini vermişti! İYİ Parti'den yanıt gecikmedi! 'Son kararı Akşener verir'

6 muhalefet partisinin bir araya gelerek kurduğu 6'lı masa henüz Cumhurbaşkanı adayı konusunda anlaşamadı. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına kesin gözüyle bakarken, masadaki diğer partiler bu duruma tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun son olarak yaptığı çıkış sonrası CHP'li başkanların 'yanındayız' yanıtı sonrası CHP'nin kesin olarak Kılıçdaroğlu'yu aday yapacağı konuşulmaya başlandı. 

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINI ARKASINA ALDI 

6'lı masayı ikna ederek Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söylemlerinde vites yükseltti. CHP TBMM Grubu tarafından İzmir'de düzenlenen 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, kurmaylarına "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" sorusunu yöneltti. 

6'LI MASAYA ADAYLIK SİNYALİ 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından, Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer ve Mansur Yavaş'tan peş peşe destek paylaşımı geldi. Bu paylaşımlarla birlikte CHP'de Kılıçdaroğlu'nun adaylığı kesinleşirken 6'lı masaya da mesaj verildi.

KILIÇDAROĞLU ADAYLIK SİNYALİNİ VERMİŞTİ 

Kılıçdaroğlu'nun "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" çıkışı altılı masada CHP'nin diğer partilere karşı güç gösterisi hazırlığında olduğu iddialarını da beraberinde getirirken İYİ Parti cephesinden jet hızıyla cevap geldi. 

'SON KARARI AKŞENER VERİR'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı Fatih Demirkol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Son noktayı Sayın Meral Akşener koyar' ifadelerini kullandı. 

'BENİM ADAYIM MERAL AKŞENER'DİR'

Diğer yandan Akşener'in diğer danışmanı Zekai Kaya'da Twitter hesabından Kılıçdaroğlu'na karşı bir paylaşımda bulundu. 

Kaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Benim Cumhurbaşkanı adayım, Sayın Genel Başkanım Meral Akşener'dir. Tabutu yerde kalsın vefayı unutanın." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!