Kılıçdaroğlu 3 maymunu oynuyor! Belediye çalışanlarının zam tepkisi yanıtsız kaldı

Bakırköy Belediyesi çalışanlarının Kemal Kılıçdaroğlu'na zam konusunda ulaşmaya çalışması koruma engeline takıldı. Belediye çalışanları 75 gündür Kılıçdaroğlu'nun sözünü yerine getirmesini bekliyor.

Gündem 07.01.2022, 13:01 07.01.2022, 14:35
Abone ol
Kılıçdaroğlu 3 maymunu oynuyor! Belediye çalışanlarının zam tepkisi yanıtsız kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir çok açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Beylikdüzü’ne geldi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ ZAM TEPKİ

Kılıçdaroğlu burada, Bakırköy Belediyesi çalışanlarının 'zam' tepkisi ile karşılaştı. Bakırköy Belediyesi çalışanları, son üç yıldır zam alamadığı gerekçesi ile grev başlatmıştı. Aradan geçen süreçte çalışanlar, defalarca Bakırköy Belediyesi ve CHP’li yöneticilerden en azından yıllık enflasyon oranında zam yapılmasını istemişti.

SÖZ YERİNE GETİRİLMEDİ

Grevin 13'üncü gününde ise Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen işçiler, zam konusunda söz aldığını fakat aradan geçen günlerde sözün yerine getirilmediğini söyleyerek Kılıçdaroğlu’nu protesto etti.

KORUMALAR İZİN VERMEDİ

Programa gelen Kılıçdaroğlu'na ulaşmaya çalışan bir işçi, koruma engeline takıldı. Kılıçdaroğlu, durumunu anlatmaya çalışan işçiyi dinlemezken, korumaları işçiyi alandan uzaklaştırdı.

'75 GÜNDÜR HİÇBİR SONUÇ ALAMADIK'

Son üç yıldır zam alamadıklarını ifade eden Yılmaz Şutanrıkulu, şu açıklamalarda bulundu:

“27 yıldır Bakırköy Belediyesi’nde işçiyim. 75 gündür grevdeyiz ve masa çözümü olmadı. Belediye başkanımız sıfır zam önerdi ve sonrasında 3,5,7 gibi bir zam modeli önerildi. Tabii bu rakamları kabul etmedik ve masadan kalktık. Sesimizi Kemal Kılıçdaroğlu’na iletmek için buradayız. Fakat 75 gündür onlarca kez kendilerine iletmemize rağmen hiçbir sonuç alamadık.''

'KILIÇDAROĞLU BİZE SÖZ VERDİ'

‘'Grevdeyiz, desteğiniz bekliyoruz’ dedik ama bir dönüş alamadık. Bize defalarca söz verildi, halledeceğiz denildi ama bir sonuç alamadık. Biz ekmeğimiz için buradayız. 75 gündür bu kış şartlarında hak ettiğimiz almak için direniyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu bize söz verdi, biz bu söz yerine getirilene kadar Kılıçdaroğlu’nun peşindeyiz.''

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!