Yandex Metrica

Sitede Ara

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bomba vaatler! FETÖ ve PKK üyeleri buna çok sevindi

Kemal Kılıçdaroğlu yeni yayınladığı 'helalleşme' klibinde, devlet kurumlarından atılan PKK destekçileri ve FETÖ üyelerini devlete hangi taktikle sızdıracağının şifrelerini verdi.

Gündem

01.04.2024, 15:01

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devlet kurumlarından atılan FETÖ üyelerini kamuya yeniden yerleştirmek için formülü buldu. 

Kendilerini 'KHK'lı' olarak tanımlayarak örgüt üyeliklerini maskelemeye çalışan FETÖ'cülere her fırsatta mavi boncuk dağıtan CHP Lideri, örgüt mahrem imamlarını devlete Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) üzerinden sızdıracak.

Sosyal medya hesabında bir vidyo yayınlayan Kılıçdaroğlu, iktidara gelmesi halinde TİHEK'in ismi ve yapısını değiştireceğini, teşkilatın yeni adının İnsan Hakları, Eşitlik ve Özgürlük Kurumu olacağını duyurdu. 

"Bu kurum, toplumsal ayrımcılık, ötekileştirme, kötü muamele başta olmak üzere tüm insan hakkı ihlalleriyle mücadele edecek. Tüm kurum ve kuruluşların uygulamaları insan hakları çerçevesinde denetlenecek. Kurum herkes için eşit hak ve fırsatları teşvik edecek. Gerekli hallerde yaptırım uygulayacak" diyen Kılıçdaroğlu böylece, bireysel başvuruları değerlendiren Anayasa Mahkemesi'ne paralel bir yargı sistemi oluşturacağını da ilan etmiş oldu. 

Milli destana da karşılar! CHP'li belediyeden akılalmaz '15 Temmuz' karar! Milli destana da karşılar! CHP'li belediyeden akılalmaz '15 Temmuz' karar! Haberi Görüntüle

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI BİNASI...

Kılıçdaroğlu bu kuruma tahsis edeceği bina için 'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı binasını gözüne kestirdiğini' de ekledi. 

İktidarı halinde devletin adaletle yönetileceğini ve hiçbir yurttaşın özgürlüğüne müdahale edilmeyeceğini savunan Kılıçdaroğlu, "Bu çerçevede fikir ve inanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü güvence altına alınacak" dedi. 

İfade özgürlüğünün, 'kamu otoritesinin müdahalesi olmaksızın bilgi ve fikir alma özgürlüğünü de kapsayacağını' dile getiren CHP Lideri, özgürlükleri ihlal eden herkes hakkında soruşturma açılacağını kaydetti. 

Diyarbakır Valilisi Murat Zorluoğlu kimdir? Murat Zorluoğlu nereli, kaç yaşında? Diyarbakır Valilisi Murat Zorluoğlu kimdir? Murat Zorluoğlu nereli, kaç yaşında? Haberi Görüntüle

YARGIYA DOĞRUDAN MÜDAHALE EDECEK

Kılıçdaroğlu, yönetime gelmesi halinde yargıya açıkça müdahale edeceğini de şu sözlerle kamuoyuna duyurdu: "İfade özgürlüğünü kullanmış ve bu yüzden yargılanmakta olan herkesin yargılanması durdurulacak. İfade özgürlüğünden dolayı ceza almış olanların kayıpları tazmin ve telafi edilecek."

PKK'ya destek bildirisine imza atan Barış Akademisyenleri'nin işbaşı yapacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, hak kaybı yaşadığını düşünen herkese devlet tarafından tazminat verileceğini 'müjdeledi'. 

Dolandırıcılara 'DÜĞÜM-1' darbesi: Binlerce vatandaşı kandıran çok sayıda kişi yakalandı Dolandırıcılara 'DÜĞÜM-1' darbesi: Binlerce vatandaşı kandıran çok sayıda kişi yakalandı Haberi Görüntüle

TÜM KANUNLARA LGBT AYARI!

'Sorulamayacak Sorular Kanunu' adı altında bir yasa çıkaracaklarını, böylece devlet ve özel sektörde işe alımlar sırasında işverenin personel adaylarına bazı soruları soramayacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, bu soruların ne olduğuna değinmeden konuyu sadece 'kadınların evlilik ve doğum planları' demekle geçiştirdi. 

Bunun yanında bağımsız medya kurumları için kamusal bilgilere erişim hakkı getireceklerini bildiren Kılıçdaroğlu'nun 'bağımsız medya kurumları' ifadesiyle neyi kastettiği anlaşılamadı. Kendilerini 'bağımsız' olarak tanımlayan birçok yayın organının ABD ve Avrupa devletlerince fonlandığı biliniyor. 

Yasaların ve diğer tüm düzenlemelerin gay, lezbiyen, biseksüelleri içine alan LGBT hakları çerçevesinde yeniden düzenleneceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, buna karşı çıkacak kesimleri de şimdiden 'trollükle' yaftalayacağını söyledi.  
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading