banner2

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 300 milyar dolar vaadi yalan oldu: "SSK'yı batıran adam 300 milyar dolardan bahsediyor"

14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlere sayılı günler kala Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'ye yurt dışından yüzlerce milyar dolar getirme vaadi sosyal medyada alay konusu oldu. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  açıklamalarına gönderme yapılan video, 'Memleket101' başlığıyla paylaşılarak kısa sürede gündem oldu.

Gündem 08.05.2023, 18:29 08.05.2023, 18:57
Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 300 milyar dolar vaadi yalan oldu: "SSK'yı batıran adam 300 milyar dolardan bahsediyor"

14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlere sayılı günler kala heyecan hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun '300 milyar dolar temiz para getireceğim bu ülkeye' vaadi sosyal medyada gençler arasında alay konusu oldu. 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde açıklamalarıyla tepki çekmişti. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaadlerinde şu ifadelere yer verdi:

 "Türkiye zengin ülke. Nerede kaynak yok? Tasarrufa gidersiniz. 300 milyar dolar temiz para getireceğim bu ülkeye. Temiz para. Öyle IMF’ye git yalvar yakar değil. Temiz para. Uyuşturucu baronlarının parası, 300 milyar dolar para.” 

ALAY KONUSU OLDU

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepki çeken açıklamaları sonrası sosyal medyada paylaşılan video kısa sürede en çok izlenen videolar arasına girdi.

"SSK'YI BATIRAN ADAM 300 MİLYAR DOLARDAN BAHSEDİYOR"

Gençlerin arasında geçen diyalog ise şu şekilde:

'Seninki yine İHA-SİHA konuşmuş durmuş. Bilmediğin konulara niye girersin adam, uzay senin neyine? Hayır o değil, eski havalimanını Amerikalı bir şirkete verecekmiş. Dağıtıyor yine, dağıtıyor. Ben diyorum size, insan düşünür ya. Birazcık zorla kendini düşünebilirsin. Burayı Amerika'ya vereceğim dediği yerde Türk malı yerli uçak sergiliyor adamlar. Adam SSK'yı batıran adam. 300 milyar dolardan bahsediyor. Ne anlatıyorsun sen... Partinin başına kasetle gel, girdiğin tüm seçimleri kaybet, Atatürk'ün partisini PKK'nın elinde oyuncak et, hayatında yaptığın tek şey SSK ya... Onu da batırdı herif. Sonra da 300 milyardan bahsediyor. Yer mi bunu Anadolu çocuğu?'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!