banner2

Kayıp Müslüme'nin arandığı bölgede kahreden detay

Mersin'de kaybolan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın arandığı bölgede kan izine rastlandı. Bir kayada bulunan kan izinden örnek alındığı ve inceleme başlatıldığı öğrenildi

Gündem 17.11.2021, 11:27 17.11.2021, 11:52
Abone ol
Kayıp Müslüme'nin arandığı bölgede kahreden detay

Mersin'de, 10 Kasım'da kaybolan Sarıkeçili Yörük kızı 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarına devam ediliyor. Müslüme'nin kaçırılma ihtimali üzerine savcılık kararıyla birçok kişinin ifadesine başvuruldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla ilgili olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatı üzerine, Mersin'de 10 Kasım'da kaybolan, Sarıkeçili Yörük kızı Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarına partisinin Mersin teşkilatının destek verdiğini açıkladı.

BABA: HUSEMETLİ OLDUĞUMUZ BİRİLERİ VAR

Mersin'de, Müslüme Yağal'ı arama çalışmaları kapsamında jandarma, kaçırılma ihtimali üzerinde araştırma yaparken, ailenin de husumetlileri olduğu ortaya çıktı. Yağal ailesi, ekiplerden gelecek sevindirici haberi beklerken, acılı baba Mehmet Yağal, 6'ncı günde de kızını arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi. Şu ana kadar hiçbir sonuç alamadıklarını belirten Yağal, "Şüphelendiğim bir konu yok ama her yeri aradık, buna rağmen henüz izine rastlamadık. Acaba çocuk yola çıktı, alıp biri götürdü mü veya bir kaçıran mı oldu; bir şey söyleyemiyoruz. Husumetli olduğumuz birileri var ama bir çocuğa zarar vereceklerini düşünmüyorum. Hepimiz birlikte sahada çalışıyoruz" dedi. 

KAN İZİNE RASTLANDI

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı'nın bugünkü yayınına küçük kızın annnesi katıldı ve süreci anlattı! Arama çalışmalarında, bölgedeki bir kayanın üzerinde kan ve ayak izi bulundu. Olay yeri inceleme ekiplerinin kayadaki izden numune aldığı ve kan örneği üzerinde inceleme başlatıldığı öğrenildi. Kan izinin kime ait olduğunun tespit edilmesiyle ilgili inceleme sürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!